DAJ CYNK

LG Innotek rozpoczął masową produkcję modułów ToF dla smartfonów

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5625

LG Innotek ogłosił dzisiaj, że rozpoczął masową produkcję modułów ToF (Time of Flight), których zadaniem jest dokładny i szybki pomiar odległości, co jest pomocne w obrazowaniu 3D.

ToF to zaawansowany technologicznie moduł trójwymiarowy, który rozpoznaje trójwymiarowość, informacje przestrzenne i ruch obiektu. Jego działanie polega na wysłaniu w stronę obiektu wiązki światła i zmierzeniu czasu, po którym wróci do sensora (po uprzednim odbiciu od obiektu). Na tej podstawie wyliczana jest dokładna odległość, a cały proces trwa bardzo krótko. Technologia ToF charakteryzuje się również szerokim zakresem odległości, które można zmierzyć. W porównaniu z innymi technologiami obrazowania 3D, ToF zużywa mniej energii elektrycznej i może być bardzo cienki, mieszcząc się wewnątrz smukłych smartfonów.

Moduł ToF znajdzie zastosowanie w nowej generacji funkcji rozpoznawania twarzy, posłuży też jako wsparcie dla wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Obrazowanie 3D, realizowane za pomocą modułów ToF, może trafić także do innych produktów niż smartfony. LG wymienia tu komputery osobiste, elektronikę ubieralną, elektronikę domową, a nawet samochody. W przypadku tych ostatnich wystarczy ruch ręki lub inny gest, aby sterować funkcjami takimi jak nawigacja lub sprzęt audio.

- Moduł obrazowania 3D to innowacyjne urządzenie wejściowe 3D oparte na technologii nowej generacji, która może przenieść funkcjonalność telefonu komórkowego na wyższy poziom z miejsca, w którym jest obecnie, używając istniejącej technologii opartej na 2D, takiej jak technologia dotykowa.

- powiedział przedstawiciel firmy LG Innotek.

Nowy moduł ToF zostanie zastosowany w przednim aparacie smartfonu LG G8 ThinQ, którego prezentacja odbędzie się już niedługo.

Zobacz: LG G8 ThinQ będzie miał z przodu aparat ToF. Rozwiązanie to jest szybsze od stosowanego dotychczas obrazowania 3D
Zobacz: LG G8 ThinQ prawie bez tajemnic. Znamy specyfikację, cenę i datę premiery
Zobacz: Wyświetlacz LG G8 ThinQ będzie jednocześnie głośnikiem. Jakość dźwięku w smartfonie wejdzie na nowy poziom?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: LG

Przewiń w dół do następnego wpisu