DAJ CYNK

Klawiatura QWERTY dla Moto Z

20.03.2017

Dodane przez: Koala

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4959

Ważne 4

2

Na Indiegogo jakiś czas temu wystartował ciekawy projekt, który zapewne przypadnie do gustu miłośnikom wszelkiej maści klawiatur w smartfonach.Na Indiegogo jakiś czas temu wystartował ciekawy projekt, który zapewne przypadnie do gustu miłośnikom wszelkiej maści klawiatur w smartfonach. Jest to Keyboard Mod dla Lenovo Moto Z i Lenovo Moto Z Play czyli po prostu moduł klawiatury QWERTY z pięcioma rzędami klawiszy. Cały pomysł jest na tyle ciekawy, że od czasów Nokii E7 nie pojawił się na rynku żaden smartfon z wyższej półki z wysuwaną na bok, poziomą klawiaturą. Oczywiście były i są różne modele BlackBerry, jednak oferują one klawiatury QWERTY ułożone pionowo.

Wielką zaletą klawiatury w Nokii E7 był kąt pod jakim ustawiał się ekran. Powodował on bardzo dużą wygodę w obsłudze smartfonu. Keyboard Mod ma także oferować nachylenie ekranu pod kątem do 45 stopni.Sama klawiatura ma być podświetlana, a poszczególne klawisze mają przyjąć lekko wypukły kształt. Jej układ ma oferować górny rząd numeryczny, duży klawisz "ENTER", klawisze strzałek oraz dużą spację. Poza wersją QWERTY ma być także dostępna wersja AZERTY. Klawiatura ma się wysuwać w oparciu o mechanizm sprężynowego slidera o żywotności 100 tys. wysunięć. Poszczególne klawisze mają wytrzymać 200 tys. naciśnięć.

Keyboard Mod ma być standardowo dostępny w trzech kolorach (czarnym, białym i złotym). Ponadto, tylko na Indiegogo, będzie można zamówić specjalną wersje Livermorium Starter Edition, która ma odróżniać się od innych kolorem podświetlenia klawiszy oraz okalającej moduł ramki.

Na początku startu całej kampanii pojawiły się krytyczne głosy, że po zsunięciu klawiatury zasłaniać ona będzie całkowicie tylną kamerę. I faktycznie zasłania. Jednak po wysunięciu klawiatury, moduł ma umożliwiać wykonanie fotografii.Celem zbiórki jest 100 tys. dolarów. Do chwili tej publikacji uzbierano 37 544 dolarów, a do końca akcji pozostał miesiąc. Moduł klawiatury dla Moto Z ma kosztować standardowo 120 dolarów. Jednakże jeżeli zechcielibyśmy wesprzeć projekt, to za 60 dolarów możemy otrzymać czarną wersję z klawiaturą QWERTY lub za 80 dolarów któryś z 3 kolorów do wyboru, zaś limitowana edycja Livermorium Starter Edition to koszt 200 dolarów. Do cen trzeba doliczyć jeszcze koszt wysyłki. Najwcześniejsze odstawy powinny trafić do nabywców w lipcu 2017 roku.Zobacz: Moto G5 i G5 Plus oficjalnie zaprezentowane
Zobacz: Lenovo zapowiada 12 nowych Moto Mods na 2017 rok
Zobacz: Moto Mod Hasselblad True Zoom dostępny w Polsce
Zobacz: Lenovo zapowiada 3-letnie wsparcie dla Moto Mods
Zobacz: Moto będzie jedyną marką smarfonów Lenovo
Zobacz: Lenovo Moto Z i Z Play dostępne w Polsce

Źródło zdjęć: Indiegogonull

Źródło tekstu: Indiegogo, wł

Komentarze
Zaloguj się