DAJ CYNK

iPhone 12 będzie miał też BeiDou - chińską wersję GPS

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3358

Apple iPhone 12 seria ceny nieoficjalnie

iPhone 12 będzie pierwszym telefonem Apple'a, który będzie dysponował łącznością 5G. To jednak nie wszystko. Będzie to też pierwszy smartfon firmy, który będzie obsługiwal nawigację BeiDou.

Najbardziej znanym satelitarnym systemem nawigacyjnym jest bez wątpienia amerykański GPS, jednak urządzenia korzystają też z europejskiego Galileo, rosyjskiego GLONASS czy chiński Beidou. Również Japonia pracuje nad własnym systemem, na podstawie obecnego QZSS (znanego też jako Michibiki), który jest teraz raczej dopełnieniem GPS. Brak chińskiego BeiDou w iPhone'ach był jedną z największych przeszkód w rozwoju na terenie Chin. Kwestią czasu był zatem moment, kiedy Apple postara się to naprawić.

W ubiegłą środę Ren Chengqi będący rzecznikiem BeiDou wprost powiedział, że prędzej czy później Apple zacznie używać również chińskiego systemu. Zbiegło się to z informacjami, że Apple właśnie pracuje nad umożliwieniem iPhone'om 12 współpracy z BeiDou. Będzie to zatem pierwszy telefon firmy, na którym będzie to możliwe. System BeiDou obejmuje już 200 krajów, a urządzenia współpracujące z nim są już na rynku w 120 państwach świata. Codziennie z systemem BeiDou jest nawiązywanych ponad 200 milionów różnych połączeń.

Zobacz iPhone 12 pojawi się na rynku w dwóch turach
Zobacz iPhone 12 będzie miał mniejszy akumulator, ale starczy na dłużej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gsmarena

Przewiń w dół do następnego wpisu