DAJ CYNK

iPhone 12 będzie miał mniejszy akumulator, ale starczy na dłużej

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10636

Apple iPhone 12 baterie możliwa pojemność

Informowaliśmy już, że tegoroczne iPhone'y będą miały mniejsze akumulatory. Apple jest jednak pewny, że wystarczą one na dłużej niż te bardziej pojemne z zeszłego roku.

Telefony Apple'a nigdy nie słynęły z bardzo długiej żywotności swoich akumulatorów. Tak jak pod względem wydajności układy amerykańskiej firmy wiodły prym, tak w kwestii akumulatorów górą był świat Androida. Oczywiście chętnie wykorzystywał to choćby Samsung, który w swoich reklamach przedstawiał użytkowników iPhone'ów stale przytulonych do ściany i gniazdek, kiedy to dumni użytkownicy Samsungów nie przejmowali się niczym. W zeszłym roku w końcu Apple mocno powiększył akumulatory w swoich smartfonach.

W tym roku jednak iPhone'y wrócą do poprzedniego stanu i znowu będą miały mniejszą pojemność akumulatorów. W najbardziej jaskrawym przypadku zmiana wynosić będzie 883 mAh, czyli aż 28%. Urządzeniem tym będzie iPhone 12, jednak nie można zapomnieć, ze iPhone 12 będzie miał przekątną ekranu 5,4 cala. W przypadku iPhone'a 11 było to 5,8 cala. Żywotność akumulatorów ma być jednak dłuższa przede wszystkim dzięki nowym układom. Tegoroczne układy będą bowiem wykonane w technologii 5 nm i będą miały 15 miliardów tranzystorów, kiedy poprzednia generacja miała 8,5 miliona. Nowe produkty będą o niebo bardziej wydajne energetycznie.

Zobacz Baterie w iPhone'ach 12 nie będą miały dużej pojemności
Zobacz iOS 13.5.1 zwiększa drenaż baterii w iPhone'ach. To wina działającej w tle aplikacji muzycznej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: phonearena

Przewiń w dół do następnego wpisu