DAJ CYNK

iOS 13 w końcu pozwoli na korzystanie z wielu aparatów w iPhone'ach

orson_dzi

Sprzęt

Możliwość wykonywania zdjęć lub nagrywania filmów za pomocą więcej niż jednym aparatem to funkcja, które smartfony z Androidem oferują od lat. Jak wiadomo Apple stawia na własny model rozwoju swoich urządzeń i ta funkcja w iPhone'ach pojawi się wraz z aktualizacją systemu do iOS 13.

Podczas nagrywania filmów lub robienia zdjęć smartfonami z Androidem możemy bez problemu przełączać się pomiędzy dostępnymi obiektywami. Dzięki temu w zasadzie jednym dotknięciem ekranu przechodzimy ze standardowego kadru, do szerokiego lub zoomu. Dodatkowo istnieje często możliwość rejestrowania obrazu jednocześnie za pomocą przedniego i tylnego aparatu lub aparatu zwykłego i szerokokątnego w tym samym czasie.

Zobacz: Aktualizacja P30 Pro. Flagowy Huawei dostał brakujące funkcje wideo

Teraz z takich funkcji będą mogli korzystać również posiadacze iPhone'ów, ale tylko najnowszych modeli - XS, XS Max, XR oraz iPadów Pro. Do tego dojdą oczywiście tegoroczne modele smartfonów Apple'a .

Zobacz: WWDC 2019: Apple prezentuje iOS 13

W iOS 12 pojawiła się funkcja o nazwie Portrait Effects Matte, która pozwala na odseparowanie osoby na zdjęciu od tła i wklejenie jej w zupełnie inne otoczenie. W iOS 13 funkcja zostanie zmieniona na Semantic Segmentation Mattes i doda do tego możliwość odseparowania włosów, zębów i skóry osoby na zdjęciu. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie efektów jak na zdjęciu powyżej.

Zobacz: Galaxy S11, Mate 30 Pro, iPhone 11 - wiemy jakie będą mieć procesory
Zobacz: Nowe informacje na temat aparatów iPhone'a 11 i iOS 13

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: 9to5mac; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu