DAJ CYNK

Aktualizacja P30 Pro. Flagowy Huawei dostał brakujące funkcje wideo

08.05.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8289

Ważne 1

0

Huawei P30 Pro otrzymał właśnie aktualizację oprogramowania, która wnosi na pokład urządzenia brakujące funkcje wideo, w tym tryb podwójny.

Aktualizacja waży 579 MB i podnosi wersję oprogramowania do numeru 9.1.0.153 (C431E4R2P2). Najważniejsze nowości dotyczą aparatu fotograficznego. Są to:

  • tryb Widok podwójny do aplikacji Aparat, umożliwiający wyświetlanie podczas nagrywania wideo zarówno widoku panoramicznego, jak i zbliżenia,
  • tryb Czarujący portret, który umożliwia robienie zdjęć portretowych z użyciem bardziej atrakcyjnych efektów,
  • Wideoblog Huawei - automatyczne generowanie klipów z najlepszymi scenami, dodawanie szablonów efektów i tworzenie klipów.

Widok podwójny wykorzystuje 2 aparaty telefonu - z prawej strony mamy wideo z aparatu ultraszerokokątnego, a z lewej obraz z głównego aparatu 40 Mpix, z domyślnym powiększeniem 2x. Powiększenie po lewej stronie można w razie potrzeby zwiększyć do 3x i 5x. Nie jest natomiast w ogóle wykorzystywany aparat z 5x przybliżeniem optycznym. Obraz jest stabilizowany, a 40 Mpix to rozdzielczość, z której z powodzeniem można bezstratnie wycinać pasek wideo 2 Mpix (FullHD). Finalne wideo złożone z 2 ujęć ma rozdzielczość 1080p.

Update systemu przynosi kwietniowe poprawki zabezpieczeń Androida.

Zobacz: Dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu TELEPOLIS.PL
Zobacz: Smartfony Huaweia pozwolą na nagrywanie rozmów. Chińczycy oddają co Google zabrał
Zobacz: Huawei idzie jak burza. Apple przestaje być konkurencją, a Samsung musi mieć się na baczności

Chociaż nie było tej informacji na liście, wraz z aktualizacją na redakcyjnym egzemplarzu telefonu pojawiła się aplikacja PomiarAR. To cyfrowa miarka wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną, która pozwala mierzyć długość, wysokość, powierzchnię czy nawet objętość obiektów w kadrze aparatu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się