DAJ CYNK

[Aktualizacja] Huawei Mate 30 Pro nagra wideo z szybkością 7680 klatek na sekundę

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7809

Huawei Mate 30, Huawei Mate 30 Pro, tył

Już za dwa dni Huawei zaprezentuje nowe telefony z serii Mate 30. Najnowsze publikacje potwierdzają dotychczas dostępne informacje na temat wyglądu i specyfikacji nadchodzących urządzeń, dodając przy tym ciekawy szczegół - tylny aparat w Huaweiu Mate 30 Pro ma nagrywać wideo z szybkością 7680 klatek na sekundę - to 8 razy więcej niż we flagowcach Samsunga czy Sony.

Nadchodzące flagowce firmy Huawei będą napędzane zaprezentowanym w Berlinie nowym chipsetem Kirin 990. Układ ten ma wbudowany modem 5G, obsługujący fale milimetrowe oraz pasma o częstotliwości poniżej 6 GHz. Jest też jednostka przetwarzania neuronowego NPU, odpowiedzialna za funkcje sztucznej inteligencji. Potwierdza to stojak, który prawdopodobnie zostanie wykorzystany podczas prezentacji nowych smartfonów.

Zobacz: IFA 2019: Kirin 990 oficjalnie debiutuje i pokonuje Snapdragona 855
Zobacz: Dlaczego Kirin 990 nie korzysta z architektury Cortex-A77?

Huawei Mate 30 Series - stojak

Z tyłu Huawei Mate 30 Pro będzie miał poczwórny aparat fotograficzny. Dwie jednostki będą miały rozdzielczość 40 Mpix, w tym jedna będzie odpowiadać za zdjęcia szerokokątne. Do tego 8-megapikselowy teleobiektyw i czujnik głębi 3D - nie jest jasne, czy ten ostatni wykorzystuje technologię ToF (Time of Flight).

Mate 30 Pro zaoferuje swoim użytkownikom między innymi "Tryb nocny Ultra High Definition", dzięki któremu zdjęcia przy słabym świetle mają być jeszcze lepsze niż dotychczas w smartfonach Huaweia. Do tego mamy mieć możliwość nagrywania filmów z szybkością aż 7680 klatek na sekundę. Najszybszy obecnie tryb super slow motion, dostępny w niektórych smartfonach, w tym flagowcach Samsunga i firmy Sony, pozwala nagrywać wideo z szybkością 960 klatek na sekundę, czyli 8 razy mniej. Obecnie nie wiadomo, jak Huawei osiągnie tak dużą szybkość nagrywania. Być może będzie to możliwe dzięki interpolacji, "dorabiającej" brakujące klatki z wykorzystaniem funkcji sztucznej inteligencji do materiału otrzymywanego z matrycy światłoczułej.

Zobacz: Huawei Mate 30 Pro: dwa sensory 40 Mpix w tylnym aparacie fotograficznym
Zobacz: Mamy zdjęcia całej serii Huawei Mate 30. Smartfony są naprawdę efektowne

Huawei Mate 30, Huawei Mate 30 Pro, front

Topowy smartfon Huaweia będzie zasilany akumulatorem o pojemności 4500 mAh, z szybkim ładowaniem przewodowym 40 W i szybkim ładowaniem bezprzewodowym 27 W. Smartfon ma pracować pod kontrolą systemu Android 10 z interfejsem EMUI 10, ale prawdopodobnie bez aplikacji i usług Google'a.

Zobacz: Huawei Mate 30 Pro: znamy dokładną specyfikację
Zobacz: Huawei Mate 30 bez praw do instalacji aplikacji i usług Google Play

Premiera nowych smartfonów Huaweia z serii Mate 30 odbędzie się 19 września tego roku w Monachium.

Aktualizacja

Na Twitterze pojawił się film z rozpakowywania smartfonu Huawei Mate230 Pro.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ithome.com, weibo.com

Źródło tekstu: ithome.com

Przewiń w dół do następnego wpisu