DAJ CYNK

Mamy zdjęcia całej serii Huawei Mate 30. Smartfony są naprawdę efektowne

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6281

Huawei Mate 30 Pro zdjecia

 

Jak zwykle niezawodny Evan Blass zamieścił na Twitterze zdjęcia całej nadchodzącej serii Huawei Mate 30. Od modelu Lite, po Pro oraz wariant Porsche Design. Smartfony prezentują się bardzo efektownie.

Huawei Mate 30 Lite zdjecia

Wygląd Mate'a 30 Lite w zasadzie od dawna nie jest tajemnicą, bo będzie to model Nova 5i Pro, tylko sprzedawany pod inną nazwą. Wzornictwo obudowy odbiega od pozostałych modeli serii i mocno nawiązuje do serii Mate 20 oraz Honor 20. Dlaczego Mate 20? Ze względu na tył obudowy. Mamy tutaj kwadratowy moduł z czterema aparatami oraz czytnik linii papilarnych. Skojarzenia z serią Honor 20 wzbudza ekran, z przednim aparatem umieszczonym w niewielkim otworze.

Zobacz: Huawei Nova 5i Pro oficjalnie zaprezentowany - taki będzie Mate 30 Lite

Huawei Mate 30 zdjecia

Huawei Mate 30 w porównaniu do modelu sprzed roku nie będzie miał już tylko niewielkiego wcięcia w ekranie. Jego miejsce zajmie większe, choć nie tak duże jak w Mate 30 Pro lub Mate 20 Pro. We wcięciu widać dwa aparaty i na razie nie wiadomo, czy będzie to zwykły dodatkowy aparat, czujnik ToF dla uzyskania lepszego efektu rozmycia tła podczas robienia selfie, czy też część mechanizmu rozpoznawania twarzy. Z tyłu, podobnie jak w Mate 30 Pro, znajduje się okrągły moduł z czterema aparatami.

Zobacz: Huawei Mate 30 Pro: znamy dokładną specyfikację

Huawei Mate 30 Pro zdjecia

Jak wygląda Mate 30 Pro wiemy już od jakiegoś czasu, ale nowe zdjęcia pokazują, jak mocno zakrzywiony będzie ekran smartfonu. Może nie jest to krzywizna tak duża jaką zapowiada Vivo w modelu Nex 3 i wyświetlacz nie zajmuje idealnie całego boku obudowy, ale sięga on znacznie dalej niż w modelu P30 Pro oraz Mate 20 Pro. Sama krzywizna ma być zbliżona do kąta prostego. Ciekawe czy Huawei zdecyduje się w jakiś sposób wykorzystać krawędzie ekranu, np. do umieszczenia na nich dodatkowych skrótów, czy też ponownie będzie to tylko dodatkowy element wizualny. Wcięcie w ekranie ma być mniejsze niż w modelu Mate 20 Pro, ze względu na zastosowanie zupełnie nowego modułu rozpoznawania twarzy, który zajmuje mniej miejsca nich dotychczasowy.

Zobacz: Ekran w Vivo Nex 3 będzie zajmował 99,6% przedniego panelu
Zobacz: W I połowie roku urządzenia Huaweia sprzedawały się bardzo dobrze

Huawei Mate 30 Porsche Design

Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć jak prezentuje się Mate 30 Porsche Design. Jego wzornictwo jest zbliżone do ubiegłorocznego modelu. Aparaty są ponownie ułożone w kwadrat, a na tylnym panelu znajdziemy skórzane wykończenie.

Huawei Mate 30 Porsche Design

Ciekawostką jest pokrowiec, który również ma skórę z tyłu obudowy, a dzięki możliwości jej naciągnięcia można z niej zrobić elegancką stopkę do postawienia smartfonu na boku.

Huawei Mate 30 Porsche Design

Premiera serii Mate 30 odbędzie się już za trzy dni, 19 września w Monachium. Cały czas niewiadomą pozostaje, kiedy i w jakiej formie smartfony trafią na rynek europejski. Problemów zapewne nie będzie z modelem Mate 30 Lite, który jako Nova 5i Pro mógł wcześniej otrzymać niezbędne certyfikaty Google'a. Zgodnie ze słowami prezesa Huaweia, pozostałe modele będę czekać na dalszy rozwój amerykańsko-chińskiej wojny handlowej lub trafią na rynek bez usług Google'a, które użytkownicy będą mogli pobrać we własnym zakresie.

Zobacz: IFA 2019: rozmawiamy z Richardem Yu, CEO Huawei. Harmony OS może pojawić się w P40 Pro
Zobacz: Huawei na targach IFA 2019 z nowymi kolorami P30 Pro, Kirinem 990, A1 i słuchawkami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: @evleaks; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu