DAJ CYNK

Huawei Mate 30 Pro nie zawiera żadnej amerykańskiej części, a wkrótce trafi na polski rynek

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6236

Huawei Mate 30 Pro tył

Japończycy zbadali części, z którego złożono telefon Huawei Mate 30 Pro. Okazało się, że żadna z nich nie powstała w USA. Samo urządzenie już niedługo powinno być oficjalnie dostępne na polskim rynku.

Eksperci japońskiego laboratorium UBS and Fomalhaut Techno Solutions zajrzeli do wnętrza smartfonu Huawei Mate 30 Pro w celu dokonania analizy, skąd pochodzą wszystkie części, z których złożono to urządzenie. Okazało się, że żadna z nich nie jest amerykańska. Oznacza to, że pod względem sprzętowym chiński koncern nic nie stracił na sankcjach rządu USA.

Zobacz: Używaliśmy Huaweia Mate 30 Pro. Teraz będzie nam się śnić po nocach
Zobacz: Huawei MatePad Pro - flagowy tablet z otworem w wyświetlaczu

Smartfony firmy Huawei były wyposażane w chipy firm Qorvo i Skyworks, dzieki czemu mogły działać w amerykańskich sieciach komórkowych. Teraz te układy zastąpiono produktami japońskiej firmy Murata oraz należącego do Huaweia HiSilicon. Układy Wi-Fi i Bluetooth, które brano od firmy Broadcom, również zostały zastąpione własnymi rozwiązaniami chińskiego producenta. Sercem modelu Mate 30 Pro jest oczywiście Kirin 990 z modemem Balong - to także wytwory Huaweia (HiSilicon), choć produkowanymi w fabrykach tajwańskiego TSMC.

W zasadzie jest tylko jedna amerykańska firma, która nie jest łatwa do zamiany na inną - to Google. Huawei Mate 30 Pro pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android, który jest produktem amerykańskim. Jest on jednak pozbawiony usług Google Play. O ile nie ma to znaczenia w Chinach, gdzie większość usług amerykańskiego giganta i tak jest niedozwolona, to mieszkańcy reszty świata nie zawsze chętnie pozbawią się dostępu do sklepu Google Play, wyszukiwarki Google, Map czy innych aplikacji. W tym przypadku z pomocą przyjść może własny sklep Huaweia, AppGallery, z coraz większą zawartością.

Zobacz: Huawei: pobierz aplikacje z AppGallery, dostaniesz voucher 20 zł
Zobacz:  AutoMapa dołączyła do Yanosika i NaviExperta w Huawei AppGallery

Huawei Mate 30 Pro w Polsce

Zaprezentowany jesienią tego roku flagowiec firmy Huawei nie jest jeszcze dostępny w Polsce, ale to może się wkrótce zmienić. Jeszcze w tym tygodniu ma się odbyć konferencja prasowa, której tematem będzie wprowadzenie smartfonu Huawei Mate 30 Pro na polski rynek.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The Wall Street Journal, Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu