DAJ CYNK

HTC U11 Life jest pierwszym smartfonem tajwańskiego producenta, który otrzymuje aktualizację do Androida Pie

30.11.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4809

Ważne 1

0

Posiadacze smartfonu HTC U11 Life z Rumunii mogą już pobierać aktualizację systemu do Androida 9.0 Pie. Wkrótce update ma trafić także na inne rynki europejskie.

Od wydania finalnej wersji systemu Android Pie minęły już blisko cztery miesiące, a tajwańska firma HTC dołacza do grupy producentów smartfonów, którzy aktualizują ich oprogramowanie do wersji 9.0 systemu Google'a. Pierwszym modelem, na którego pokład zaczął trafiać najnowszy Android, jest HTC U11 Life. Urządzenie to jest częścią programu Android One, który z założenia miał przyspieszyć aktualizacje systemu operacyjnego do kolejnych wersji, ale jak widać w HTC nastąpiło jakieś opóźnienie. Tym bardziej kłopotliwe, że niektórzy spośród pozostałych producentów smartfonów dostarczyli najnowszego Androida na pokłady swoich urządzeń, nawet jeśli te nie pracowały pod kontrolą "gołej" wersji systemu.

Ponieważ HTC U11 Life pracuje pod kontrolą czystego Androida, nie powinno nikogo dziwić, że właśnie od niego rozpoczyna się wdrażanie Pie w smartfonowym ekosystemie HTC. Właściciele flagowych modeli, takich jak HTC U11, HTC U11+HTC U12+ muszą jeszcze trochę poczekać.

Zobacz: HTC U12+ bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu
Zobacz: Smartfon na wakacje? Polecamy HTC U12+
Zobacz: Test telefonu HTC U11+
Zobacz: Test telefonu HTC U11

Źródło tekstu: HTC

Komentarze
Zaloguj się