DAJ CYNK

Smartfon na wakacje? Polecamy HTC U12+

29.06.2018

Dodane przez: Lech Okoń (LuiN)

Kategoria: Galerie zdjęć

Interakcje: 11982

Dzięki uprzejmości firmy HTC, na urlop zabrałem ze sobą HTC U12+. Współczesne smartfony coraz skuteczniej pozwalają zapomnieć o lustrzance - tym razem przeleżała ona cały wyjazd w hotelowym sejfie.



Dzięki uprzejmości firmy HTC, na urlop zabrałem ze sobą HTC U12+. Współczesne smartfony coraz skuteczniej pozwalają zapomnieć o lustrzance - tym razem przeleżała ona cały wyjazd w hotelowym sejfie.

Podróż z obietnicą w kieszeni

Podczas premiery telefonu, HTC złożył bardzo wiele fotograficznych obietnic. U12+ miał być najlepszym dwu-aparatowym telefonem na rynku według rankingu DxOMark, a wyżyłowana specyfikacja miała to potwierdzać. Z uczuciem lekkiego déja vu i niedowierzaniem wsłuchiwałem się w kolejne niuanse flagowca HTC.



Chociaż markę HTC bardzo cenię - to w końcu ona wraz z m.in. Nokią dała podwaliny współczesnym smartfonom, to jednak z możliwościami aparatów fotograficznych było u nich różnie. Jednym razem UltraPikseli było za mało, innym wyniki DxOMark ginęły przygniecione niedopracowanym oprogramowaniem, a choć firma była protoplastą dodatkowych aparatów do rozmywania tła, gdy to stało się nagle popularne, postawiła na pojedynczy aparat. HTC U12+ to jednak zupełnie nowe rozdanie i podobnie jak u Huaweia, jednym z najważniejszych jego elementów jest aparat.



Specyfikacja aparatu:

TYŁ
Główny: 12 Mpix, F/1.75, piksle 1,4 mikrometra, dual pixel AF,
Dodatkowy: 16 Mpix (efektywnie 12 Mpix), F/2.6, piksele 1,0 mikrometra, 2x optyczne przybliżenie względem aparatu głównego,
Autofocus: dual pixel, detekcja fazy, laser,
Stabilizacja: optyczna (OIS) i cyfrowa oparta na żyrokompasie (EIS),
Lampa: diodowa; podwójna, dwukolorowa,
Funkcje specjalne: RAW, HDR Boost 2, tryb Bokeh, ekspozycja do 32 s, panorama,
Filmy: 2160p (30 i 60 fps), 1080p (30, 60 i 240 fps), HDR, Dźwięk: 24-bit/96kHz stereo,
Funkcje specjalne wideo: Audio Boost, dźwięk 3D, soniczny zoom, hyperlapse, spowolnione tempo (FullHD @240fps), hybrydowa stabilizacja obrazu (EIS + OIS).

PRZÓD
Podwójny aparat: 8 Mpix, F/2.0, piksele 1,12 mikrometra, rozmycie tła w trybie portretowym,
Filmy: 1080p 30fps, naklejki AR.

UWAGA: Dodane do tekstu zdjęcia wykonane HTC U12+ nie były poddawane żadnej obróbce w programach graficznych. Każde z nich wykonane zostało "z ręki", bez udziału dodatkowego osprzętu jak statywy, gimbale, oświetlenie czy filtry.

Komentarze
Zaloguj się
14. Dideq
0

2018-07-12 14:49:32

@13 Jak wyjdzie ta aktualizacja. HTC nie jest zbyt popularny, więc i operatorom wcale się nie spieszy robić konfiguracji na HTC.

Odpowiedz

13. ~Jarek
0

2018-07-05 12:12:58

Właśnie wczoraj odebrałem. Na razie sprawuje się bez zarzutu, a ponadto bije S9 pod względem jakości zdjęć i szybkości działania poszczególnych aplikacji. Minusy: nie działa VoLTE i VoWifi. Być może będzie to możliwe po aktualizacji

Odpowiedz

12. septum
0

2018-07-02 14:58:24

Całkiem ładny, ciekawe tylko jak będzie się sprawować w codziennym użytkowaniu...

Odpowiedz

11. ~Pabloeq
0

2018-07-02 11:57:10

10 ) masz dziwne zwyczaje Luinie. u mnie jadło ,żer jest w lodówce , czasem w garnkach a tam na wschodzie widac na lustrze trzymaja

Odpowiedz

10. LuiN
0

2018-07-02 11:07:14

@8, Timi - no nie da się ukryć, szczególnie jak spojrzę w lustro XD

Odpowiedz

9. ~aga975
0

2018-07-02 08:58:49

może warto spróbować czegoś nowego, ciągle te samsungi czy iphony.. podpisałam przed wczoraj fajną umowę z Virgin Mobile na abonament to i fajny telefon by się przydał :)

Odpowiedz

8. ~Timi
0

2018-07-01 19:55:46

widać po zdjęciach, że redaktor lubi trochę zjeść xD

Odpowiedz

0

2018-07-01 12:23:20

@6 też nie ruszam się bez kabla jak zabieram ze sobą słuchawki BT. Nawet choćby z tego względu, że ratuje zycie jak padnie akumulator w słuchawkach.

Odpowiedz

6. ~miro
2

2018-06-30 21:02:15

@4 guzik prawda, sam mam słuchawki BT ale zawsze w podróży mam na złącze jack bo nie wiadomo kiedy to bardzie się rozładuje. Wręcz przeciwnie, dużo widuje ludzi np. z Koss Porta Pro które zjadają badziewia na BT, także daruj sobie głodne gadki.

Odpowiedz

5. ~Koksownik
0

2018-06-30 20:35:50

Ostatni dobry aprat w smartfonie skończył się na Lumii 950 XL. Mam obecnie S9+ i nawet do pięt nie dorasta Lumii - na początku myślałem że to w końcu podobny poziom i odłożę Lumie do szafy, tymczasem im więcej zdjęć robiłem tym bardziej zauważałem, że to jednak nie to. Co do U12 - na pewno jest to lepszy aparat od S9+, ale nieznacznie. Zdjęcia są niesety conajwyżej poprawne. Mimo to U12 ma ogromną przewagę nad S9+ - jest nim aplikacja Google Camera HDR+, która naprawde wyciąga z aparatu ostatnie soki - zdjęcia nabierają ładnego stylu, są łagodne i mają zdecydowanie więcej detali. Niestety na Exynosowej S9+ aplikacja ta działa bardzo słabo, za to na U12 czyni cuda, dlatego powiem - HTC U12 MÓWIĘ TAK, ale tylko z GCAM MOD. W innym wypadku aparat jest conajwyżej poprawny.

Odpowiedz

4. mpiter
-2

2018-06-30 14:04:48

@3 miłośnicy i melomanii już dawno przeszli na złącza cyfrowe, tylko jakaś zgrajka płacze że nie może podłączyć swoich Soniaczy za 30zł z przeceny w Neonecie.

Odpowiedz

3. ~miro
1

2018-06-30 07:46:53

A dla miłośników melomanów ban za brak złącza jack! Producenci mogli by przestać oglądać się ma Appla i bezmyślnie kopiować ich durne rozwiązania.

Odpowiedz

2. ~pablo_ck
0

2018-06-29 20:23:39

Piękny :)

Odpowiedz

1. ~Xavi
0

2018-06-29 14:07:09

Szkoda że tyle czasu trwa wprowadzenie do sprzedaży tego modelu! Dostaje maila z Htc Club o dostępności klikam i nie ma, może lipiec może sierpień!

Odpowiedz