DAJ CYNK

Xiaomi Mi Mix 2s - galeria zdjęć

08.06.2018

Dodane przez: orson_dzi (Arkadiusz Dziermański)

Kategoria: Galerie zdjęć

Interakcje: 14964

Dzisiaj odbyła się polska premiera Xiaomi Mi Mix 2s. Zdjęcia, to jedna z pierwszych funkcji jakie sprawdziliśmy.

Dzisiaj odbyła się polska premiera Xiaomi Mi Mix 2s. Zdjęcia, to jedna z pierwszych funkcji jakie sprawdziliśmy.

Parametry aparatu

Xiaomi wyposażył model Mi Mix 2s w podwójny aparat o rozdzielczości 12 Mpix. Pierwszy obiektyw to matryca Sony IMX363 (f/1.8, 1,4 µm) z optyczną stabilizacją obrazu, z kolei drugi to teleobiektyw Samsung S5K3M3 (F/2.4, 1,4 µm), który odpowiada za działanie 2-krotnego zoomu optycznego.

Działanie aparatu wspiera sztuczna inteligencja, która automatycznie dobiera scenerię spośród 206 gotowych ustawień podzielonych na 25 kategorii.

Aplikacja aparatu zdecydowanie wymaga konfiguracji przed pierwszy użyciem. Wiele osób zapewne będzie chciało wyłączyć znak wodny reklamujący podwójny aparat Xiaomi. Niestety ja tego nie zrobiłem i efekty możecie zobaczyć na kilku zdjęciach. Druga ważna rzecz to zachowanie ustawień po wyłączeniu aparatu. W przeciwnym wypadku kiedy chcemy zawsze mieć włączoną AI, będziemy musieli zawsze ją uruchamiać ręcznie po każdym włączeniu aparatu.Sama aplikacja będzie znana dla użytkowników smartfonów Xiaomi, a i osoby korzystające z rozwiązań innych producentów nie powinny tutaj czuć się zagubione. Pomiędzy trybami przełączamy się przesuwając belkę nad przyciskiem migawki. Wśród nich mamy dedykowany tryb portretowy, tryb zdjęć kwadratowych idealnych do mediów społecznościowych oraz tryb krótkich filmów, np. prosto na Instagrama. Nie mogło też zabraknąć trybu manualnego.Przedni aparat ma rozdzielczość 5 Mpix (f/2.0, 1,4 µm) i został nietypowo umieszczony w dolnej części przedniego panelu. Przez to zrobienie selfie jest dosyć karkołomnym zadaniem, bo ciężko jest wychwycić kąt, pod którym patrzy na nas aparat. Rozwiązanie jest proste, w dodatku stosowna podpowiedź pojawia się na ekranie - wystarczy obrócić smartfon do góry nogami.

Filmy w zwolnionym tempie

Zanim przejdziemy do zdjęć zatrzymajmy się na moment przy filmach. Mi Mix 2s potrafi nagrywać filmy z prędkością 240 klatek na sekundę w rozdzielczości 720 lub 1080p. Efekty możecie zobaczyć poniżej. Smartfon potrafił na moment zgubić ostrość, ale dosyć szybko sam ustawiał ją ponownie na pierwszym planie.

Komentarze
Zaloguj się