DAJ CYNK

HMD Global przywróci serię Asha?

11.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3066

Ważne 3

2

HMD Global zarejestrował znak towarowy Asha. Czy oznacza to powrót zapomnianej marki?

Nokia Asha 210

HMD Global zarejestrował znak towarowy Asha. Czy oznacza to powrót zapomnianej marki?

Telefony z serii Asha były prostymi konstrukcjami, które do urządzeń bez systemów miały "przemycać" smartfonowe funkcje. Głownie była to obsługa serwisów społecznościowych i komunikatorów, które były fabrycznie zainstalowane.

Oczywiście mało prawdopodobne jest, że HMD Global przywróci serię Asha w takiej samej postaci jak kiedyś, ale już wykorzystanie znanej nazwy do produkcji tanich smartfonów z Androidem Go może być dobrym posunięciem.

Źródło tekstu: euipo; wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~Darek
0

2018-01-14 15:09:35

Komentator @7 podnieca sie swoim telefonem jakby mu obiady gotował.Ja mam Nokia 6 i jest to bardzo dobry telefon. Jakość wykonania jest więcej jak bardzo dobra, a kosztował nieco ponad 1 tys. zł. Może trzeba pójść do sklepu obejrzeć kilka fonów i dopiero o nich rozmawiać? :) Opiniowanie na podstawie własnych najpewniej fałszywych wniosków po czytaniu innych opinii ii jest dziecinne.@8 HMD jest fińskie, a fony sa produkowane w Chinach podobnie jak większości znanych i cenionych marek, więc w czym problem? Gdyby produkcja odbywała sie w Finlandii, fon musiał by kosztować min. 70% więcej i wtedy byłby płacz że takie drogie. W Europie ludzie maja wyższe wynagrodzenia i podatki są wyższe, ot przyczyna

Odpowiedz

15. Maniiiek
1

2018-01-12 08:31:15

Przecież Nokie z serii Asha miały system operacyjny. Te starsze S40 a te nowsze SmaterphoneOS. Baaa.. Nawet Nokia 3210 miała system operacyjny!

Odpowiedz

14. ~
0

2018-01-12 07:22:06

@7, ja nie znam nikogo kto uzywa xiaomi - wiec rozumiem, ze tez powinienem napisac komentarz w stylu: skąd zatem tyle newsów i tych telefonach?

Odpowiedz

13. ~
0

2018-01-11 22:36:15

jego*

Odpowiedz

12. ~
0

2018-01-11 22:36:06

@7 " sraomi" kolejny prymitywny janusz i jevo polszczyzna

Odpowiedz

11. ~frasag
0

2018-01-11 22:21:20

@9: Kolego "Wężykowski": no to poczekasz pewnie do 40-tego maja.

Odpowiedz

10. ~Wit
0

2018-01-11 22:16:37

Pewnie nowa asza będzie gorsza od orginału

Odpowiedz

9. ~~~~
0

2018-01-11 22:12:50

Póki nie będzie Made in Finland, to nie kupie tych telefonów

Odpowiedz

8. panizo
0

2018-01-11 20:58:03

HMD Global wtf nie kupimy nokii

Odpowiedz

7. SACZI
0

2018-01-11 20:30:31

Nie znam nikogo, kto kupiłby "nową" Nokię!(znaczy się tą z HMD Global)Skąd zatem tyle newsów i tych telefonach?Sam zresztą tydzień temu kupiłem zamiast Nokii, Sraomi Mi6 i póki co jestem zadowolony (tel z S835 i 6GB RAM za 1600PLN).

Odpowiedz

6. ~
0

2018-01-11 19:50:37

Kupił bym prostą nokie z klawiatutą ale musi mieć dobry aparat z autofocusem i gpsa. Czyli coś na wzór se c901.

Odpowiedz

0

2018-01-11 19:28:10

Gdzie 3310 2018 z LTE cat 6 800/900/1800/2100/2600 i wifi. Głośno było i cisza.

Odpowiedz

4. ~Hydraulika
0

2018-01-11 19:04:44

Kiedyś dorośniesz, zarobisz na flagowca to docenisz wyższą półkę. Życzę miłych przygód z twoim myPhone z Biedrusko.

Odpowiedz

3. ~
0

2018-01-11 19:01:44

za 200 zeta to nie muli a smiga, bo nie ma dodatkow nakladek tylko czysty stary lekki andek. wiec nie P!*@&&^#^

Odpowiedz

2. ~Hydraulika
0

2018-01-11 18:56:59

1 jak kupujesz smartfona dla biedaków za 200 zł to bedzie mulić.

Odpowiedz