DAJ CYNK

Grafenowy akumulator Samsunga być może zdąży przed premierą smartfonu Galaxy Note10

24.10.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4868

Ważne 1

0

W 2017 roku Samsung opatentował technologię, która pozwala ulepszyć akumulatory zasilające urządzenia mobilne dzięki dodatkowi grafenu. Rozwój nowych baterii jest już na takim etapie zaawansowania, że być może staną się one źródłem zasilania dla przyszłorocznego smartfonu Galaxy Note10.

Koreańczycy pracują nad akumulatorami nowej generacji, które wykorzystują w swej konstrukcji grafen. Jest to materiał zbudowany z jednej warstwy atomów węgla połączonych ze sobą w taki sposób, że tworzą coś na kształt miniaturowego plastra miodu (atomy ułożone w wierzchołkach sześciokątów foremnych). Zastosowanie takiego materiału zwiększa nawet pięciokrotnie szybkość ładowania akumulatora, wydłuża się też czas jego pracy. Co więcej, grafenowe akumulatory są bezpieczniejsze od powszechnie obecnie stosowanych baterii litowo-jonowych. Na pewno wszyscy pamiętamy problemy Samsunga spowodowane wybuchającymi akumulatorami w smartfonie Galaxy Note 7. Nowe ogniwa będą tak skonstruowane, że nie powinno być z nimi takich problemów.

Jeśli akumulatory, nad którymi pracuje Samsung, okażą się rzeczywiście tak rewolucyjne, mogą one wywołać niezłe zamieszanie na rynku smartfonów, zostawiając pod tym względem konkurencję daleko w tyle. Prace są podobno na bardzo zaawansowanym etapie, a finalny produkt może zadebiutować w 2019 roku. Być może akumulatorową rewolucję zapoczątkuje smartfon Galaxy Note10.

Zobacz: Samsung patentuje technologię, która pozwoli ulepszyć akumulatory
Zobacz: Apollo: pierwszy na świecie powerbank z grafenowym akumulatorem
Zobacz: Grafenowy akumulator naładujesz w 5 sekund

Źródło tekstu: @Samsung_News_, wł

Komentarze
Zaloguj się