DAJ CYNK

Google Pixel 5a pojawia się w AOSP

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8279

Google Pixel 4a premiera 3 sierpnia

Po miesiącach czekania Google w końcu oficjalnie zapowiedział datę debiutu modelu Google Pixel 4a. Już teraz jednak wyszukiwarkowy gigant pracuje nad telefonem Google Pixel 5a.

Seria Google Pixel to bardzo specyficzna linia urządzeń. Poprzedzająca ją seria Nexus miała z jednej strony zapewniać czystego Androida, z drugiej natomiast - pokazywać innym producentom sprzętu do czego zdolny jest smartfon z Androidem. Pojawienie się Pixeli wywołało jednak małe zamieszanie. Niektóre marki poważnie obawiały się, ze Google na poważnie wejdzie na rynek sprzętowy. Za czystego Androida odpowiadał w końcu coraz bardziej rozwijany program Android One. I faktycznie, Google zaznaczył swoją obecność na rynku USA i... tylko tamtym. W innych krajach jest raczej tylko ciekawostką.

Już trzeciego sierpnia oficjalnie pojawi się Google Pixel 4a, który najpierw miał pojawić się już w maju, potem premierę przełożono na czerwiec, następnie na lipiec. W końcu stanęło na sierpniu. Pod koniec roku Google zamierza zaprezentować jeszcze model Google Pixel 5. Już teraz jednak trwają przymiarki do prac nad smartfonem Google Pixel 5a. Informacje o nim pojawiły się bowiem w Android Open Source Project (AOSP). Niestety, kod źródłowy nie podał żadnych informacji poza tym, ze telefon faktycznie się pojawi. Najpewniej dopiero za rok.

Zobacz Google może zaprezentować smartfon Pixel 4a już 3 sierpnia
Zobacz Google Pixel 5 XL nie będzie aż tak paskudny jak myśleliśmy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: 9to5google

Przewiń w dół do następnego wpisu