DAJ CYNK

Google Pixel 5 - wypatrzono benchmark; model ma procesor Snapdragon 765G

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2529

Google zapowiadało nowe smartfony z rodziny Pixel -  modele Pixel 4a oraz Pixel 5 - z obsługą 5G, jednak nie podawało żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji. Wyniki benchmarki AI pokazują, że Pixel 5 będzie mieć procesor Snapdragon 765G.

Wyniki testu telefonu znalazły się na stronie AI Benchmark. Niestety, nie trafiło tam za dużo informacji na temat specyfikacji. Wiemy jednak, że na pokładzie znajdzie się Snapdragon 765G wraz z 8 GB RAM oraz będzie działać pod kontrolą systemu Android 11. Poprzednie przecieki mówią o bezprzewodowym, odwrotnym ładowaniu oraz otworze w wyświetlaczu, gdzie znajdzie się obiektyw aparatu przedniego. Z tyłu ma natomiast znaleźć się aparat z dwoma obiektywami. Urządzenie ma kosztować 700 dolarów, czyli ok. 2620 złotych.

A jak wypadł Pixel 5 w teście? Uzyskał 394 punkty, czyli o punkt gorzej od Pixel 4XL oraz dwa od Pixel 4.

Zobacz także: Google Pixel 5a pojawia się w AOSP

Jak zwykle w przypadku smartfonów Pixel, nie będzie polskiej dystrybucji. Smartfony pojawią się w tym roku na świecie - w USA, Kanadzie, na Tajwanie, w Japonii i Australii. Jeśli chodzi o Europę, Pixel 5 oraz Pixel 4a 5G mają pojawić się na rynkach czterech krajów. Będą to Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy oraz Francja. Jednak póki co cały czas czekamy na ich oficjalną prezentację.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu