DAJ CYNK

Galaxy S10 ma charakteryzować się "bardzo istotną" zmianą wyglądu - tak twierdzi DJ Koh, prezes Samsung Mobile

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3429

Wypuszczanie nowych smartfonów, które są niemal identyczne, jak wcześniejsze wersje, to nie jest najlepszy pomysł. W tym roku przekonał się o tym Samsung - modele Galaxy S9 i S9+ są z wyglądu niemal identyczne, jak S8 i S8+, a ich sprzedaż należy do najgorszych spośród wszystkich flagowych "Galaktyk" koreańskiego koncernu. W przyszłym roku ma nastąpić "powiew świeżości" pod tym względem.

DJ Koh, prezes Samsung Mobile, powiedział podczas spotkania z chińskimi mediami, że Galaxy S10 będzie się charakteryzować "bardzo istotną" zmianą wyglądu. Nie wiemy, co dokładnie miał na myśli szef Samsunga, jednak na pewno nowy smartfon nie będzie miał wcięcia w ekranie. Ten ma zajmować większą część przedniej powierzchni smartfonu. Gdzie w takim razie znajdzie się na przykład obiektyw przedniego aparatu? Jedną z możliwości jest technologia, którą zasugerowało poniższe zdjęcie. Wiemy, że pokazuje ono tak naprawdę model Galaxy S8, ale pomysł, że aparat fotograficzny mógłby się znajdować pod przeźroczystym wyświetlaczem, nie jest wcale głupi. Gdyby się go udało zrealizować, Samsung pokazałby coś naprawdę innowacyjnego.

Galaxy S10 ma mieć także piękną kolorystykę, która będzie wyglądać lepiej niż gradientowe kolory w Huaweiu P20 Pro. Należy też pamiętać o ultrasonicznym czytniku linii papilarnych, zintegrowanym z wyświetlaczem. Taka funkcjonalność miała się pojawić w zaprezentowanych w 2017 roku modelach Galaxy S8 i Galaxy S8+, ale z powodu pojawiających się po drodze problemów, nadal nie trafiła do urządzeń Samsunga.

Największy z nowych flagowców Samsunga, model Galaxy S10+ (nazwa może jeszcze ulec zmianie), ma mieć łącznie pięć aparatów fotograficznych - 2 z przodu i 3 z tyłu. To także byłaby spora nowość w stosunku do Galaxy S9+. Jednak czy to wszystko sprawi, że będzie można uznać zmiany w wyglądzie nadchodzących smartfonów za bardzo znaczące? Być może Samsung szykuje jeszcze coś, o czym nie wiemy.

Prezentacja kolejnej edycji flagowych smartfonów Samsunga z serii Galaxy S10 ma nastąpić na początku przyszłego roku. Być może stanie się to podczas styczniowych targów CES w Las Vegas.

Zobacz: Galaxy Note9 zapalił się w damskiej torebce. Sprawa trafiłą do sądu
Zobacz: Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla Galaxy Note8 wprowadza tryb Super Slow-Motion
Zobacz: Wszystkie modele z serii Galaxy S10 mogą mieć czytnik linii papilarnych w ekranie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: @UniverseIce

Przewiń w dół do następnego wpisu