DAJ CYNK

Facebook chce być konkurentem.... Qualcommu i MediaTeka

19.04.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2666

Ważne 2

2

Facebook jest znany z tego, że jego głównym źródłem dochodów są informacje o jego użytkownikach. Jak widać firma zamierza znaleźć inne źródło finansowania. Jakie? Rynek półprzewodników i układów.Facebook jest znany z tego, że jego głównym źródłem dochodów są informacje o jego użytkownikach. Jak widać firma zamierza znaleźć inne źródło finansowania. Jakie? Rynek półprzewodników i układów.

Facebook opublikował nowe oferty pracy. W samym szukaniu nowych pracowników nie ma nic zaskakującego. Okazuje się jednak, że firma poszukuje inżynierów doświadczonych w projektowaniu i produkcji chipsetów oraz ekspertów na rynku półprzewodników. Nowi pracownicy będą pracowali w dziale zajmującym się rozwojem Oculus Rift. Oznacza to, że Facebook planuje by jego produkty z obszaru rzeczywistości wirtualnej nie musiały być zdane na Intel i Qualcomm. W dalszej kolejności Facebook miałby rzucić wyzwanie obecnym gigantom branży.

Od jakiegoś czasu pojawiają się informacje o nadchodzącym inteligentnym głośniku autorstwa Facebooka. Miałby on nosić nazwę "Portal". Bardzo możliwe, że nowi pracownicy zajmą się również tym projektem.

Zobacz: Około 20 milionów Amerykanów usunęło Facebooka
Zobacz: Nadchodzą zmiany w regulaminie Facebooka

Źródło tekstu: facebook via android headlines, wł

Tagi: Facebook
Komentarze
Zaloguj się
3. ~
1

2018-04-20 09:08:41

Czyli FB ma byc teraz hardwarowy? No, niezle. Grubo bym rzekl.

Odpowiedz

2. ~gość
1

2018-04-19 23:43:46

Fuckbook to g....no. Czekam kiedy się ktoś weźmie za to namolne wciskanie takich śmieciowych aplikacji do telefonów.

Odpowiedz

1. ~Czerwony 7, a przyszłość czarna
-1

2018-04-19 20:09:41

hi hi ... Jak tak dalej pójdzie, jeśli im się powiedzie, przejmą chipy na rynku, to w przyszłości będziecie mieli smartfony z własnymi chipami osobistymi, które zaprogramują na podstawie Waszych ,,danych" z fejsa...

Odpowiedz