DAJ CYNK

Co robi OnePlus Nord w kieszeni? Fabryczny reset i usuwanie danych

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10007

OnePlus Nord to jeden z najnowszych modeli popularnej marki, który miał zjednać serca użytkowników jako rozsądnie wyceniony telefon 5G. Niektórzy jego nabywcy zaczynają chyba żałować zakupu, bo okazuje się, że OnePlus Nord samoczynnie usuwa dane użytkowników, robiąc fabryczny reset.

Problem z modelem OnePlus Nord zaczęli zgłaszać posiadacze tego urządzenia skupieni na forum OnePlus, a opisał portal Android Police. Jak wynika z relacji rosnącej już liczby użytkowników, sytuacja ma zawsze podobny przebieg: telefon po jakimś czasie noszenia w kieszeni nadmiernie się rozgrzewa. Gdy zaniepokojony właściciel OnePlus Norda wyciąga urządzenie, jest już za późno: smartfon samoczynnie przeprowadza fabryczny reset wraz z usunięciem wszystkich danych osobistych. 

Zobacz: OnePlus ogłasza datę prezentacji nowego flagowca 8T
Zobacz: OnePlus 8T ma ekran AMOLED 120 Hz i poczwórny aparat 48 Mpix. Kiedy premiera?

W każdym z przypadków ekran OnePlus Norda był zablokowany, nie był to więc fatalny zbieg okoliczności i sekwencja przypadkowych poleceń. Najwięksi pechowcy przechodzili przez to kilka razy.

Do jednego z tych zdarzeń doszło dopiero po miesiącu używania, w innych przypadkach miało to miejsce już po kilku dniach od zakupu. Usterka objawiała się w różnych wersjach oprogramowania, w różnych krajach, więc nie ma tu reguły. 

Zobacz: Amerykańscy celnicy „zaaresztowali” 2 tys. słuchawek OnePlus Buds jako podróbki AirPodsów
Zobacz: Amerykańscy celnicy bronią zarekwirowania słuchawek OnePlusa

Producent nie wypowiedział się oficjalnie jeszcze w tej sprawie, ale podobno trwają już prace nad odnalezieniem źródła problemu i naprawienia błędu. Niestety, na razie nikt nie ma prostej rady, jak zapobiegać takim zdarzeniom. Fabryczny reset może nadejść w każdej chwili... 

Zobacz: OnePlus Nord – jeden z najlepszych smartfonów w swojej klasie

czerwiec 2020
184 g, 8.2 mm grubości
12 GB RAM
256 GB, (opcje: 128 GB)
LTE do 1200Mbps
48 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix + 2 Mpix + 32 Mpix + 8 Mpix
6.44" - AMOLED (1080 x 2400 px, 409 ppi)
Qualcomm SDM765 Snapdragon 765G, 2,40 GHz
Android v.10.0
4115 mAh, USB-C

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Police, forums.oneplus.com

Przewiń w dół do następnego wpisu