DAJ CYNK

BOE chce dostarczać ekrany do nowych iPhone'ów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5783

BOE, firma która stała się bardziej rozpoznawalna dzięki produkcji ekranów dla Huaweia Mate 20 Pro staje się powoli jednym z najważniejszych graczy na rynku. Kolejnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju ma być produkcja wyświetlaczy dla iPhone'ów.

Chińska firma BOE stale się rozwija. W ostatnim czasie rozbudowała swoją fabrykę Sichuan. Nowe linie produkcyjne pozwalają na tworzenie paneli OLED ze zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych. Do tej pory był on nakładany na powierzchnię ekranu, przez co sam panel był minimalnie grubszy oraz cięższy.

Zobacz: BOE nadrabia zaległości w temacie paneli AMOLED. Wkrótce chiński producent może zagrozić firmie Samsung Display

BOE już produkuje ekrany dla MacBooków oraz iPadów, więc naturalnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju byłaby produkcja wyświetlaczy dla iPhone'ów. Byłoby to też dobre posunięcie ze strony Apple'a, który do tej pory w swoich smartfonach nigdy nie korzystał z najnowszej dostępnej technologii produkcji ekranów. Teraz mogłoby się to zmienić.

Zobacz: Samsung Galaxy A8s z ekranem BOE. Ta sama firma produkuje wyświetlacze dla Huaweia

BOE to obecnie jeden z najważniejszych graczy na rynku wyświetlaczy. W 2018 roku firma była liderem produkcji paneli do telewizorów i monitorów LCD, wyprzedzając dotychczasowego lidera - LG. W 2018 roku na rynek trafiły 54,3 mln paneli do telewizorów i 37,3 mln paneli do monitorów produkcji BOE. W przypadku LG było to 48,6 mln oraz 34,5 mln.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The Investor; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu