DAJ CYNK

Apple może zacząć produkcję iPhone'a XR w Indiach. To kolejna próba podbicia miejscowego rynku

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4602

Bloomberg donosi, że Foxconn zamierza rozpocząć testową produkcję iPhone'ów XR. Dzięki temu firma Apple będzie mogła rozpocząć sprzedaż najnowszych smartfonów na tamtejszym rynku.

Indie to łakomy kąsek dla producentów smartfonów. To ogromny rynek z bardzo dużym popytem na elektronikę. Problemem jest jednak specyfika rynku. Przede wszystkim, co najmniej 30% sprzedawanych smartfonów danej firmy musi być wyprodukowanych w Indiach. Zachęca do tego wysokie cło, które potrafi sięgać nawet 20%. Do tego sprzedawany smartfon mieć odpowiednio niską cenę. Sprzedaż flagowców w wysokich cenach nie ma tam większego sensu, bo Indie to stosunkowo biedny rynek, gdzie królują modele ze średniej półki.

Zobacz: Apple nie potrafił stworzyć ładowarki Air Power. Projekt został anulowany

Firma Foxconn już produkuje w Indiach iPhone'y 6S, SE oraz 7, ale Apple i tak nie jest w stanie się przebić na tamtejszym rynku. Udział iPhone'ów to zaledwie 1%, a w 2018 roku nabywców  znalazło 1,7 mln egzemplarzy. Problemem jest głównie wysoka cena produktów Apple'a. Produkowanie smartfonów na miejscu pozwoli na jej obniżenie. Oczywiście nie do poziomu bezkonkurencyjnego w Indiach Xiaomi, ale Apple widzi w tym swoją szansę.

Zobacz: Jakie iPhone'y w 2020 roku? Mają być trzy modele z ekranami OLED o przekątnych od 5,4 do 6,6 cala

Szacuje się, że nowe linie produkcyjne będą oznaczały dla Foxconnu inwestycje na poziomie 300 mln dolarów.

Źródło tekstu: Bloomberg; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu