DAJ CYNK

Apple wycofuje z Indii najpopularniejsze iPhone'y

orson_dzi

Sprzęt

Apple wycofuje z Indii swoje najpopularniejsze smartfony - iPhone'y 6 oraz SE. Miejscowy rynek jest bardzo specyficzny i firma cały czas ma problem z przebiciem się przez silną i przede wszystkim tanią konkurencję z Androidem.

iPhone 6, 6 Plus, 6s Plus oraz SE to najpopularniejsze modele Apple'a w Indiach, które nie będą dłużej sprzedawane. Aktualnie najtańszym smartfonem będzie iPhone 6s, oferowany w cenie 8000 rupii, czyli ok 116 dolarów. To zwiastun nowej strategii firmy.

Zobacz: Krucjata trwa: USA naciskają na Indie by nie współpracowały z Huaweiem

Do tej pory Apple próbował się dostosować do realiów miejscowego rynku, ale nawet pomimo stawiania na starsze i tanie modele, wyniki sprzedaży nie imponowały. Dlatego zamiast iść w ilość, firma chce zarabiać na jakości. Sprzedawać mniej, ale za wyższą cenę. Smartfony z logiem nadgryzionego jabłka nie będę już oferowane klientowi masowemu, a klientowi zamożnemu. Apple ma być marką premium, dlatego też zmniejsza liczbę dystrybutorów z pięciu do dwóch, a dodatkowo ogranicza rabaty, oferowane sprzedawcom.

Zobacz: W tym roku Apple sprzeda ponad dwa razy mniej iPhone'ów w Indiach niż jeszcze dwa lata temu

Firma chce też zmienić dotychczasową produkcję smartfonów. W związku z wycofaniem z rynku iPhone'a SE oraz iPhone'ów 6, nie będą one już produkowane w Indiach. Ich miejsce zajmą nowsze modele.

iOS 13 będzie pierwszą wersję systemu z językiem dostosowanym do rynku w Indiach. Zaoferuje aż 22 miejscowe dialekty.

Zobacz: Etui do iPhone'a XI ujawnia obecność gniazda Lightning oraz wygląd kwadratowego modułu aparatów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: indiatimes; wł