DAJ CYNK

Krucjata trwa: USA naciskają na Indie by nie współpracowały z Huaweiem

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6494

Oficjalnie między USA i Huaweiem (i wspierającym go w tym sporze chińskim rządem) trwa zawieszenie broni. To oficjalnie. A naprawdę? Naprawdę Amerykanie naciskają na Indie, by nie współpracowały one z chińskim producentem.

Amerykanie kontynuują swoje naciski wobec innych krajów, a szczególnie tych "sojuszniczych". Tym razem padło na Indie. Tamtejszy rząd przymierza się do wielkich testów 5G na terenie swojego kraju. Raveesh Kumar - rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Indii -poinformował, że wybrana firma musi mieć wystarczająco duże możliwości by podołać rozmiarom indyjskiego rynku oraz przekierować część produkcji do Indii zgodnie z polityką Made in India. Huawei wystartował w konsorcjum z Vodafone.

Oczywiście nie spodobało się to USA. Amerykanie uznali Huaweia za niegodnego zaufania i naciskają na Indie by nie wybierały oferty chińskiej firmy. Swoje oświadczenie wydali także Chińczycy, który mają nadzieję na decyzję opartą na racjonalnych przesłankach. Indyjski rzecznik prasowy dyplomatycznie powiedział jednak, ze rząd Indii dokona właściwej decyzji.

Bez Huawei nie byłoby brytyjskich sieci 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Financial Times, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu