DAJ CYNK

[Aktualizacja] Apple przeprasza i obniża ceny akumulatorów

29.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10041

Ważne 4

8

Apple opublikował list z przeprosinami za obniżanie wydajności iPhone'ów ze starymi akumulatorami i proponuje nowe baterie w niższej cenie.



Apple opublikował list z przeprosinami za obniżanie wydajności iPhone'ów ze starymi akumulatorami i proponuje nowe baterie w niższej cenie.

Jak niedawno pisaliśmy, firma Apple przyznała, że aktualizacja 10.2.1 systemu iOS przyniosła mechanizm zarządzania maksymalną wydajnością podzespołów iPhone'ów, aby zapobiec ich wyłączaniu, gdyby dostały za mało energii ze zużytego akumulatora. Efektem tego były pozwy sądowe przeciwko firmie Tima Cooka w różnych częściach świata. Wczoraj Apple opublikował list z przeprosinami.

Otrzymaliśmy informacje zwrotne od naszych klientów na temat sposobu, w jaki radzimy sobie z wydajnością iPhone'ów ze starszymi bateriami oraz o tym, jak poinformowaliśmy o procesie. Wiemy, że niektórzy z was czują, że Apple Was zawiodło - przepraszamy. Miało miejsce nieporozumienie dotyczące tego problemu, dlatego chcielibyśmy wyjaśnić i poinformować o pewnych zmianach, które wprowadzamy - czytamy w oficjalnym komunikacie Apple'a.

Przede wszystkim nigdy nie robiliśmy i nigdy nie zrobilibyśmy niczego, by celowo skracać żywotność dowolnego produktu Apple'a lub obniżać komfort użytkownika przez aktualizacje. Naszym celem zawsze było tworzenie produktów, które kochają nasi klienci i produkcja iPhone'ów tak długo, jak to będzie możliwe.

Aby poprawić swój wizerunek, Apple zapowiada:

  • obniżenie ceny akumulatora dla iPhone'ów po zakończeniu okresu gwarancyjnego z 79 dolarów do 29 dolarów (około 102 zł); dotyczy to iPhone'a 6 i nowszych, obniżona cena będzie oferowana przez cały przyszły rok,
  • wprowadzenie na początku 2018 roku aktualizacji systemu iOS, dzięki której użytkownik będzie informowany o stanie zużycia akumulatora oraz czy ma on negatywny wpływ na działanie smartfonu.

Zobacz: pełna treść oświadczenia Apple'a (w języku angielskim)

[Aktualizacja: 2.01.2018 godz. 15:11]

Jak poinformowała pracująca w jednym z serwisów Apple'a Paulina Żelichowska, wymiana akumulatora w iPhone'ie 6 i nowszych kosztuje teraz w Polsce 149 zł.


Zobacz: [Aktualizacja] iPhone'y zwalniają za sprawą... starzejącej się baterii
Zobacz: Izrael: proces przeciwko Apple'owi w sprawie zwalniania urządzeń

Źródło tekstu: Apple, wł

Komentarze
Zaloguj się
69. ~Jo
0

2018-01-03 15:57:18

59. mlody_pelikan: nie skomentuje tego wpisu... ale ten twój tekst cytuję: " Przecież pisząc że robił na taśmie sam się zdemaskował, nie mam nic do głupich ludzi, mam takich znajomych ale jak piep..ą głupoty to jestem zdania że trzeba ich o tym uświadamiać"... oj... wyrocznio, wyrocznio.. spójrz na własne odbicie w lustrze... pewnie zobaczysz "Cezara" ? :D

Odpowiedz

68. ~Jo
0

2018-01-03 15:53:19

67. lord_kr: ..no problem... :) swoją drogą, nieczęsto się zdarza tutaj, żeby ktoś za coś kogoś przeprosił... napisać, że jestem zaskoczony to mało powiedziane... Pozdrawiam :)

Odpowiedz

67. lord_kr
0

2018-01-03 15:19:11

@60 przyjmij moje przeprosiny, dalbym glowe uciac ze post 56 byl autorstwa mlodego_pelikana i to do niego byly skierowane moje slowa.

Odpowiedz

66. ~agd
0

2018-01-03 14:56:42

młody pelikanie teraz już nie mam wątpliwości, że mam do czynienia z przemądrzałym pryszczatym nastolatkiem. Zapewne dużo bieglej posługującym się smartfonami niż ja, ale mimo to chyba nieszczególnie bystrym. Gdzie napisałem, że pracowałem na taśmie? Dotychczas nic takiego nie napisałem. W firmie produkującej sprzęt agd też są komórki zajmujące się rozwojem i projektowaniem sprzętu oraz wprowadzaniem do produkcji. Musiałem spędzić dwa miesiące na produkcji /niekoniecznie na taśmie, bo w pewnej niemieckiej firmie ciągle produkującej drogi, ale bardzo dobry sprzęt taśmy praktycznie nie ma/ w czasie stażu w Niemczech i Włoszech, aby zapoznać się dokładnie jak wygląda to od strony produkcyjnej. Na co dzień tym się nie zajmowałem, bardziej zajmowałem się czyms co w uproszczeniu można nazwać testowaniem, więc wiem o czym piszę. młody pelikanie to ty niczego nie zrozumiałeś. Nie chodzi, o to, że to jest nieco inny proces, tylko o nie do końca fair postepowanie wobec klientów. To są nieuczciwe praktyki /jako maleńki trybiczek w jakiś sposób sam w tym zacząłem brać udział/, a czy jest to postarzanie, chociaż to też określenie nie do końca pasujące do praktyk w branży agd czy spowalnianie jak w powyższym temacie to chodzi o robienie w jajeczko w mniejszym czy większym stopniu swojego klienta. Jako fan jabłuszka lub najęty przez nich troll /chyba jednak aż tak by nie oszczędzali zatrudniając gimbazę/ możesz zaprzeczać, ale poważne wątpliwości pozostają.

Odpowiedz

65. ~XXX
1

2018-01-03 14:22:17

jak się ma stawka 149 PLN do zapowiadanej kwoty $29 ???Nawet uwzględniając podatek VAT dostajemy => $29 x 3,55 x 1,23 = 126,63 PLNCzy APPLE znów zaczyna okradać swoich klientów w Polsce w myśl zasady, że to gorszy rynek a więc można ich doić?To skutecznie zniechęca mnie do kupowania kolejnych produktów APLLE, zatrzymałem się na iPhone 6s i widzę że wystarczy. Mega rozczarowany złodziejstwem APPLE! Wstyd!!!!

Odpowiedz

64. ~Tomasz
0

2018-01-03 14:14:25

Ludzie jak sie chcecie kłocic to idzcie na ten inny porta gsmoutline bo tam sa dzieciaki . Tu chcem rzetelnych i powaznych komentarzy

Odpowiedz

63. ~
0

2018-01-03 14:11:58

gdyby Lem przeczytał twoje komentarze pelikan to w ogóle by zrezygnował z używania internetu

Odpowiedz

62. ~
0

2018-01-03 13:57:32

dopóki nie pojawił się tu młody pelikan nie wiedziałem że istnieje poziom aż tak wielkiej głupoty.

Odpowiedz

61. ~Marek.
0

2018-01-03 12:46:42

Ja mam już 2.5 roku lumię 640 LTE a kolega w tym samym czasie wydał na 3 fony około 10 tyś zł, w moim bateria trzyma trzy dni nadal korzystam z endomondo z przeglądarki edge i jeszcze paru bajerów i komunikatorów. I napiszę tak jak Mi siądzie akumulator w tym fonie to kupię oryginalny za nie więcej niż 100 z przesyłką do domu i wymienię w 3 sekundy i dalej się będę cieszył telefonem z windows 10 Pozdrawiam wszystkich

Odpowiedz

60. ~Jo
1

2018-01-03 12:40:53

58. lord_kr: wskaż mi w którym miejscu kogoś wyzywam ?! a potem przeczytaj komentarz - 55. mlody_pelikan - bo widzę że jego wpisu chcesz być obrońcą ? i masz problem z oceną kto wyzywa, a kto nie - jak widzę... Nigdzie nikogo nie wyzwałem, dobry człowieku :)

Odpowiedz

59. mlody_pelikan
-1

2018-01-03 12:38:22

Przecież stwierdziłem tylko fakt, afera jest o spowalnianiu sprzetu a typ pisze o postarzaniu co jest całkiem inna praktyką. Przecież pisząc że robił na taśmie sam się zdemaskował, nie mam nic do głupich ludzi, mam takich znajomych ale jak piep..ą głupoty to jestem zdania że trzeba ich o tym uświadamiać. Fair nie fair, można dwojako to odbierać bo jedni by chcieli mieć dłużej działającą baterię, inni cały czas moc sprzetu na 100%. Apple błędem było niepoinformowanie użytkownika o takiej praktyce i brak jakiegokolwiek wyboru co do tego czy chce korzystać z tej opcji czy innej.

Odpowiedz

58. lord_kr
1

2018-01-03 12:30:42

@56 po co wyzywasz ludzi ? Tylko dlatego ze sie z toba niezgadzaja ? Fakt jest taki ze Apple postapil bardzo nie fair i gdyby nie przypadkowe odkrycie tego faktu to nigdy by nie przeprosil.

Odpowiedz

57. mlody_pelikan
-1

2018-01-03 12:09:46

@56 Jak to powiedział Lem: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Odpowiedz

56. ~Jo
0

2018-01-03 12:01:56

****55. mlody_pelikan: Dobrze że mamy ciebie na telepolis bo skąd byśmy wiedzieli kto jest "głupi" a kto nie, a tak to ty nam od razu napiszesz i wszystko od razu jest jasne :P Dobrze mieć takiego eksperta od "głupoty", rozumiem że jakiś fakultet z tego robiłeś ? ..jeśli tak, to dobry kierunek wybrałeś... właściwy człowiek na właściwym miejscu.. choć raz się udało.. :P

Odpowiedz

55. mlody_pelikan
-1

2018-01-03 11:56:04

@53 widać że pracowałeś na produkcji boś za głupi nawet żeby zrozumieć o co chodzi w całym zamieszaniu.

Odpowiedz