DAJ CYNK

23 telefony i smartfony skontrolowane przez UKE

04.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3511

Ważne 2

1

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wyniki kontroli urządzeń mobilnych pod kątem wymagań określonych w Dyrektywie R&TTE1 lub RED2.Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wyniki kontroli urządzeń mobilnych pod kątem wymagań określonych w Dyrektywie R&TTE1 lub RED2.

UKE wybrał do kontroli urządzenia różnych marek, zarówno proste telefony komórkowe, jak i smartfony. Przeprowadzono między innymi badania techniczne w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE, zweryfikowano też prawidłowość sporządzanej i dostarczanej z wyrobami dokumentacji.

W dziesięciu urządzeniach sprawdzono zadeklarowaną przez przedsiębiorców zgodność urządzeń z normami zharmonizowanymi. Wszystkie skontrolowane w tym zakresie telefony i smartfony uzyskały wynik pozytywny.

Gorzej było z wymaganymi przez prawo informacjami dotyczącymi produktów. Dodatkowo każdy producent lub importer musi umieścić na wyrobie lub opakowaniu informację o swoich danych teleadresowych. Sprawdzanie polegało na odnalezieniu znaku CE na urządzeniach lub przeczytaniu dokumentu "Deklaracja zgodności". Przeprowadzone kontrole dokumentów pokazały, że w 6 przypadkach w dokumentacji zabrakło wymaganych informacji, co spowodowało rozpoczęcie działań mających na celu poprawienie stanu rzeczy.

Zobacz: szczegółowe informacje o wynikach przeprowadzonych kontroli

Źródło tekstu: UKE

Komentarze
Zaloguj się
0

2018-01-05 00:06:09

Na szczęście taki chiński tani shit który oferuje papierowe "specyfikacje" które nie spełniają wymagań zasadniczych zwłaszcza radiowych operator może i ma obowiązek zablokować. Cena to nie wszystko.

Odpowiedz

6. ~pabloki
1

2018-01-04 15:43:13

tak właściwie to bez badań nie stwierdzi sie czy nawet deklaracje zgodności radiowej są spełnione , papaier wszystko przyjmie, obudowa też .

Odpowiedz

5. ~gość
2

2018-01-04 12:41:03

Chińskie gadżety pokroju srajomi nie spełniają wymagań zasadniczych? No przecież są tanie! To już wszystko spełniają. Raport wymienia jeszcze kilka "marek" no name/''ów króre też mają problem z zasadniczymi wymaganiami.

Odpowiedz

4. ~Buli
0

2018-01-04 12:15:47

Zapomniałem jeszcze o słabej czułości współczesnych smartfonów (zasięg sieci i wifi) choćby u Samsunga. Tego też laboratorium nie wykryło?

Odpowiedz

3. ~Buli
1

2018-01-04 12:08:47

Bzdura! Nic nie jest w porządku. Kto to kontrolował? Jakiś Misiewicz pewnie. Otóż smartfony z Androidem nie pokazują informacji o połączeniu przekierowanym (info jest przez sekundę, co jest po prostu kpiną). O samym systemie już nie wspomnę, bo go chyba ktoś jadąc do pracy w pociągu "pisał". Do tego dochodzą standardowo: u większości niewymienna bateria (nowa moda u niektórych), trudności z naprawą jako taką, brak kompatybilności z innymi urządzeniami w przypadku Apple/''a itp. itd. Naprawdę jest co poprawiać. Znam ludzi (prawnicy, lekarze), którzy na Symbianie do dzisiaj siedzą, bo nie mają na co zmienić.

Odpowiedz

2. Jazeon
0

2018-01-04 11:36:27

Czyli rozumiem, że urządzenia w porządku, ale papierologia już nie bardzo.

Odpowiedz

1. ~nikt
2

2018-01-04 11:33:07

a kiedy się wezmą za rozmiar czcionki tych informacji. Niektóre papierki trzeba czytać od lupą

Odpowiedz