DAJ CYNK

23 telefony i smartfony skontrolowane przez UKE

msnet

Sprzęt

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wyniki kontroli urządzeń mobilnych pod kątem wymagań określonych w Dyrektywie R&TTE1 lub RED2.Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wyniki kontroli urządzeń mobilnych pod kątem wymagań określonych w Dyrektywie R&TTE1 lub RED2.

UKE wybrał do kontroli urządzenia różnych marek, zarówno proste telefony komórkowe, jak i smartfony. Przeprowadzono między innymi badania techniczne w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE, zweryfikowano też prawidłowość sporządzanej i dostarczanej z wyrobami dokumentacji.

W dziesięciu urządzeniach sprawdzono zadeklarowaną przez przedsiębiorców zgodność urządzeń z normami zharmonizowanymi. Wszystkie skontrolowane w tym zakresie telefony i smartfony uzyskały wynik pozytywny.

Gorzej było z wymaganymi przez prawo informacjami dotyczącymi produktów. Dodatkowo każdy producent lub importer musi umieścić na wyrobie lub opakowaniu informację o swoich danych teleadresowych. Sprawdzanie polegało na odnalezieniu znaku CE na urządzeniach lub przeczytaniu dokumentu "Deklaracja zgodności". Przeprowadzone kontrole dokumentów pokazały, że w 6 przypadkach w dokumentacji zabrakło wymaganych informacji, co spowodowało rozpoczęcie działań mających na celu poprawienie stanu rzeczy.

Zobacz: szczegółowe informacje o wynikach przeprowadzonych kontroli

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: UKE