DAJ CYNK

T-Mobile ostrzega: nie wygrałeś Galaxy S10, to kolejne oszustwo

Anna Rymsza

Bezpieczeństwo

T-Mobile ostrzega przed oszustami

T-Mobile ostrzega klientów przed kolejnym oszustwem. Operator nie prowadzi konkursu, w którym można wygrać Samsunga Galaxy S10 i nie chce 15 zł za przesyłkę.

Tak po prawdzie od razu widać, że to oszustwo, o ile ktoś doczyta wiadomość do końca. Nie ma tu typowej sygnaturki T-Mobile Polska, ale informacja po czesku (to standardowa formułka, że zakupione środki są ważne przez 30 dni i zależą od okresu rozliczeniowego). To pewnie pozostałość po podobnej kampanii, prowadzonej u naszych południowych sąsiadów przez tę samą grupę cyberprzestępców. Link do strony ma już polską domenę.

Zobacz: T-Mobile: seniorze, uważaj na te numery! To może być wangiri fraud!
Zobacz: Rząd i telekomy w końcu biorą się za oszustów. Koniec wyłudzeń „na koronawirusa”

Oszustwo ma formułę dość standardową. Wygrałeś, ale musisz zapłacić za przesyłkę. Nagrodą jest rzekomo flagowiec Samsunga z 2019 roku – Galaxy S10 – z pamięcią 128 GB. Przesyłka ma kosztować 15 zł. Niedużo, ale jeśli nabierze się wiele osób, przestępcy mogą zarobić całkiem sporo.

Zobacz: T-Mobile ostrzega przed połączeniami z krajów, w których nie mamy znajomych
Zobacz: Kolejna fala fałszywych SMS-ów. T-Mobile i Play ostrzegają

Wiadomość mówi też o punktach lojalnościowychaktualizacji oferty. Całość jest napisana niezgrabnie, ma kilka błędów i nie trzyma się kupy, co jest znakiem rozpoznawczym takich wyłudzeń. Nie wiemy niestety, dokąd prowadzi link do płatności – być może to wyłudzenie, a być może pierwszy etap ataku phishingowego. T-Mobile ostrzega, by nie klikać żadnego z odnośników w tym e-mailu.

Oto pełna treść komunikatu na Twitterze T-Mobile:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: T-Mobile

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu