DAJ CYNK

Korzystasz z Forum Play? Zmień lepiej swoje hasła

Marian Szutiak

Bezpieczeństwo

Forum Play możliwy wyciek danych

Osoby, które korzystają z Forum Play, szczególnie używając do logowania e-maila i hasła, które wykorzystują także w innych miejscach, powinny zmienić swoje hasła. Mogło dojść do wycieku danych z fioletowego forum.

Forum Play zostało wyłączone. Jak możemy przeczytać w komunikacie na stronie forumplay.pl, wczoraj (7 września) uzyskano informację o możliwości wystąpienia nieautoryzowanego przetwarzania danych użytkowników Forum Play. Natychmiast zostały podjęte działania, których celem jest wyjaśnienie i weryfikacja tej informacji. Do czasu przeprowadzenia pełnej analizy i ustalenia stanu faktycznego, korzystanie z Forum Play będzie niemożliwe.

W związku z zaistniałą sytuacją, administracja Forum Play zaleca:

  •  zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania na adres e-mail, podany na forum, korespondencji od nieznanych nadawców, w szczególności wykorzystującej logo/markę Play lub zawierającej załączniki/linki,

  • zmianę hasła do tych kont w serwisach internetowych, w których identyfikatorem/loginem jest adres e-mail podany na forum, a hasło jest takie samo jak hasło do konta na forum.

Zobacz: Emotet ponownie uderza na świecie - specjaliści ds. bezpieczeństwa ostrzegają
Zobacz: Play wciąż zwiększa zasięg swojego LTE - nowe miejscowości w sierpniu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu