DAJ CYNK

WhatsApp w odwrocie, Signal korzysta

Xyrcon

Aplikacje

Signal w Google Play

WhatsApp z początkiem lutego 2020 zmieni politykę prywatności, przez co Facebook dostanie sporą porcję informacji o naszych zwyczajach. To sprawiło, że sporo użytkowników sięga po inne komunikatory, które naprawdę szanują naszą prywatność.

Najwięcej zyskał Signal. Komunikator znany z tego, że używa go Edward Snowden i nie lubią go rządy niektórych państw. Nie bez powodu. Signal oferuje szyfrowanie rozmów end-to-end, nie zachowuje żadnych metadanych naszych rozmów i jak dotąd działa niezależnie. Jego kod źródłowy jest ogólnodostępny i każdy zainteresowany może poznać jego działanie oraz szukać błędów.

Zobacz: Facebook chce Twoje dane. Stracisz WhatsAppa, jeśli się nie zgodzisz
Zobacz: Po Nowym Roku WhatsApp przestanie działać na milionach telefonów

W angielskojęzycznym Google play i App Store jest to aktualnie najczęściej pobierana aplikacja mobilna. Zwykle na drugiej pozycji jest podobny komunikator Telegram.

W Polsce również widać ten trend. W chwili pisania artykułu w Google Play Signal był na 4. pozycji wśród aplikacji zyskujących popularność. Przez ostatnich kilka dni Signal konsekwentnie piął się w górę. W App Store Signal jest już na pierwszej pozycji. Telegram cieszy się w Polsce mniejszą popularnością.

Signal w Google Play i App Store

Signal jest na szczycie listy aplikacji zyskujących popularność w Google Play również w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanadh Zjednoczonych, Francji i Libanie. Szybko zyskuje popularność także w Brazylii, Singapurze i Indiach – kraju, gdzie WhatsApp cieszy się ogromną popularnością.

Swoją cegiełkę do popularności Signala dołożył Elon Musk. Najbogatszy człowiek świata (tak, Musk już przegonił Bezosa) polecił właśnie ten komunikator. To spowodowało nie tylko problemy techniczne, wywołane ogromnym zainteresowaniem usługą, ale też skok ceny akcji… firmy o podobnej nazwie.

Jeszcze nie można powiedzieć, że zysk Signala to strata WhatsAppa. Zanim jednak ogłosimy koniec złotej ery WhatsAppa, poczekajmy na konkretniejsze statystyki. Przypominam, że komunikator ma ponad 2 miliardy użytkowników i nie ma szans, żeby wszyscy na raz uznali, że warto zmienić komunikator.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł., Android Police

Przewiń w dół do następnego wpisu