DAJ CYNK

TikTok ogranicza nastolatkom dostęp do niektórych funkcji

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 1961

TikTok: większa prywatność i bezpieczeństwo dla najmłodszych użytkowników

TikTok jest nieustannie krytykowany za zbyt małe przywiązanie do zasad prywatności i bezpieczeństwa, jednak trzeba przyznać, że robi wiele, by zmienić ten wizerunek. Serwis wprowadza istotną zmianę dotyczącą użytkowników w wieku 13-16 lat. Ich konta będą domyślnie ustawione na prywatne.

Od teraz konta najmłodszych użytkowników TikToka poniżej 16 roku życia będą domyślnie ustawione jako prywatne. Tylko wybrane osoby, zaakceptowane przez użytkownika jako obserwatorzy, będą mogły oglądać jego twórczość. 

Zobacz: Brytyjska dwunastolatka pozwała TikToka

Ponadto polecenie „Zasugeruj swoje konto innym" będzie domyślnie ustawione na „Wyłączone". Dodatkowe zmiany, które zostały wprowadzone w celu zapewnienia bezpieczeństwa młodszym użytkownikom, to między innymi możliwość pobierania filmów, stworzonych przez osoby mające minimum 16 lat. Inni użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą zezwolić na pobieranie swoich filmów, chociaż dla użytkowników w wieku 16-17 lat domyślne ustawienie zostanie teraz zmienione na „Wyłączone", chyba że zdecydują się na jego włączenie. 

Najmłodsi użytkownicy będą dodatkowo decydować, kto może komentować ich filmy. Od teraz mogą wybierać pomiędzy „Przyjaciółmi" a „Nikim", jednak ustawienie „Każdy" zostaje usunięte. Ponadto funkcja umożliwiająca innym użytkownikom dostęp do „Duetu" i „Stitcha" z treściami z kont użytkowników poniżej 16 roku życia zostanie usunięta. Dla użytkowników w wieku 16-17 lat, domyślne ustawienia Duet i Stitch zostaną teraz ustawione na „Przyjaciele".

Zobacz: TikTok wygrał. Nie zostanie zablokowany w USA (jeszcze)

TikTok chce być bardziej bezpieczny

To nie jest pierwsza zmiana, jaką TikTok wprowadził w celu zapewnienia bezpieczeństwa młodych osób. Dotychczas ograniczono możliwość wysyłania bezpośrednich wiadomości i udostępniania transmisji na żywo na konta użytkowników poniżej 16 roku życia oraz kupowania, wysyłania i odbierania wirtualnych prezentów dla użytkowników poniżej 18 roku życia. Ponadto dostępna jest funkcja „Family Pairing", która umożliwia rodzicom ustawienie zabezpieczeń na potrzeby korzystania z platformy TikTok przez ich dzieci.

W 2020 r. TikTok powołał w Dublinie swoje europejskie zespoły ds. ochrony danych osobowych i prywatności oraz wyznaczył kierownika ds. ochrony prywatności i inspektora ochrony danych osobowych. Firma opracowała również plan utworzenia lokalnego centrum danych w Irlandii, które po uruchomieniu w 2022 r. będzie siedzibą danych użytkowników z Wielkiej Brytanii i Europy. 

Zobacz: Trump: Zbanował TikToka, TikTok zbanował jego zwolenników
Zobacz: TikTok ma już ponad 100 milionów codziennych użytkowników w Europie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TikTok

Tagi: tiktok
Przewiń w dół do następnego wpisu