DAJ CYNK

TikTok rzuca wyzwanie YouTube'owi. Ta nowość może namieszać

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Aplikacje

TikTok rzuca wyzwanie YouTube'owi. Ta nowość może namieszać

TikTok coraz mocniej rozpycha się w świecie mediów społecznościowych. Już budował sobie bardzo mocną pozycję, a testowana nowość może jeszcze bardziej podburzyć pozycję jednego z rywali, czyli YouTube'a.

TikTok bardzo szybko zyskał na ogromnej popularności. Już dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych i w segmencie krótkich filmów może konkurować z YouTubem, Instagramem czy Facebookiem. Jednak serwis nie zamierza się zatrzymywać i już testuje nowość, która powinna cieszyć się dużym powodzeniem.

TikTok z ważną nowością

Początkowo TikTok pozwalał na wrzucanie krótkich filmów o długości do 60 sekund. W 2021 roku czas ten został wydłużony do 3 minut, a w 2022 roku nawet do 10. Na tym jednak nie koniec. Część użytkowników donosi, że na ich kontach pojawiła się możliwość publikowania jeszcze dłuższych wideo o długości nawet 15 minut.

Tym samym TikTok jeszcze mocniej wchodzi na teren, na którym do tej pory najmocniej czuł się YouTube. Dzięki dłuższym formom twórcy będą w stanie w serwisie publikować bardziej skomplikowane materiały, jak np. tutoriale czy kuchenne przepisy. Z kolei widzowie powinni zobaczyć mniej treści podzielonych na kilka "odcinków". 

Nowa funkcja pojawia się u wybranych użytkowników TikToka. Serwis na razie nie komentuje sprawy i nie chce zdradzić, czy i kiedy funkcja pojawi się u wszystkich, ale to prawdopodobnie tylko kwestia czasu.

Zobacz: TikTok. Wielka zmiana ułatwi życie milionom
Zobacz: Szkoły odkrywają karty. Chcą usunięcia mediów społecznościowych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Amparo Garcia / Shutterstock.com

Źródło tekstu: PCMag