DAJ CYNK

Szef Facebooka korzysta z Signala

msnet

Aplikacje

Szef Facebooka korzysta z Signala

Ofiarą ostatniego wycieku danych z Facebooka stał się również jego dyrektor generalny, Mark Zuckerberg. Dzięki temu wiadomo, że używa on aplikacji Signal, bezpośredniego konkurenta WhatsAppa.

Z serwisu Facebook wyciekły ostatnio dane 533 milionów użytkowników platformy. Obejmowały one takie informacje, jak numer telefonu, adres czy identyfikator. Incydent ten nie oszczędził również szefa Facebooka, Marka Zuckerberga. W jego przypadku ujawniono imię i nazwisko, identyfikator używany na Facebooku, numer telefonu, lokalizację, datę urodzenia oraz szczegóły dotyczące małżeństwa.

Zobacz: Wielki wyciek z Facebooka - ponad 533 miliony osób
Zobacz: Facebook pracuje nad aplikacją pomagającą wychodzącym z więzienia

Poznanie numeru telefonu Marka Zuckerberga pozwoliło ustalić, że korzysta on z aplikacji Signal. Ten komunikator jest jednym z największych konkurentów WhatsAppa, który należy do Facebooka. Szczególny wzrost popularności Signala (i nie tylko) nastąpił w momencie, gdy ogłoszono zmiany w polityce prywatności WhatsAppa. Czyżby szef Facebooka tak bardzo dbał o własną prywatność, że woli korzystać z rozwiązań konkurencji?

Mark Zuckerberg Signal
(źródło: Dave Walker / Twitter)

Zobacz: Facebook chce Twoje dane. Stracisz WhatsAppa, jeśli się nie zgodzisz
Zobacz: WhatsApp w odwrocie, Signal korzysta

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Reuters/Stephen Lam

Źródło tekstu: Dave Walker (Twitter)

Przewiń w dół do następnego wpisu