DAJ CYNK

Samsung Galaxy Watch5 dostaje nową funkcję. Skorzysta z termometru

Marian Szutiak

Aplikacje

Samsung Galaxy Watch5 dostaje nową funkcję. Skorzysta z termometru

Samsung nawiązał współpracę z Natural Cycles, czego efektem będzie nowa funkcja śledzenia cyklu menstruacyjnego u kobiet z wykorzystaniem czujników zegarków z serii Galaxy Watch5, w tym termometru na podczerwień.

Śledzenie cyklu w oparciu o temperaturę

Użytkownicy zegarków Galaxy Watch5 oraz Galaxy Watch5 Pro będą mogli uzyskać dostęp do zaawansowanego śledzenia cyklu menstruacyjnego za pomocą funkcji, która została zatwierdzona przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Żywności i Leków (MFDS) Republiki Korei, zarejestrowana w Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) i spełnia wymagania dotyczące oznakowania CE.

Zobacz: Samsung Galaxy Watch5 Pro – świetny zegarek, ale trochę zepsuty
Zobacz: Samsung Galaxy Watch4 i Watch5 zaskakują dokładnością pomiarów

Firma Natural Cycles jest pionierem w dziedzinie zdrowia kobiet i opracowała pierwszą na świecie aplikację, która określa unikalny stan płodności każdego użytkownika na podstawie temperatury ciała i innych wskaźników. Technologia i algorytm Natural Cycles napędzają funkcję śledzenia cyklu w aplikacji Samsung Health w najnowszych zegarkach koreańskiego producenta.

Samsung chwali się, że jej zaawansowana technologia czujników, w tym czujnik BioActive i nowy czujnik temperatury na podczerwień, wyznaczają początek nowej erzy cyfrowego monitorowania zdrowia. Czujnik temperatury może śledzić zmiany temperatury skóry w cyklach menstruacyjnych za pomocą technologii podczerwieni, zapewniając dokładne odczyty, nawet jeśli użytkownik porusza się podczas snu lub zmienia się temperatura otoczenia. Wszystkie dane użytkownika są szyfrowane i przechowywane na jego urządzeniu, co ma zapewnić im lepszą kontrolę i spokój.

Samsung Galaxy Watch5 Pro czujniki

Dostępność nowej funkcji

Aplikacja Samsung Health zaoferuje nowe możliwości śledzenia cyklu menstruacyjnego na zegarkach Galaxy Watch5 i Galaxy Watch5 Pro na 32 rynkach w drugim kwartale 2023 roku. Stanie się to w następujących krajach: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Korea Południowa, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Konsumenci mogą teraz łatwo śledzić swój cykl menstruacyjny bezpośrednio z nadgarstka, łącząc innowacyjną technologię płodności Natural Cycles z doskonałym czujnikiem temperatury firmy Samsung, aby zapewnić bardziej holistyczne zrozumienie ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest to kolejny dowód na otwartą współpracę firmy Samsung z innymi liderami branży w celu zapewnienia lepszych doświadczeń zdrowotnych.

– powiedział Hon Pak, wiceprezes i szef zespołu Digital Health, MX Business w Samsung Electronics

Zobacz: iOS 16.3.1 gotowy do pobrania. Apple naprawił kilka błędów
Zobacz: Pół roku z Amazfit GTS 4 i GTR 4. Nie mam zamiaru ich oddać (test)

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl

Źródło tekstu: Samsung, fonearena