DAJ CYNK

mSpeed – nowa aplikacja Poczty Polskiej dla przewoźników

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje

Poczta Polska mSpeed aplikacja dla przewoźników

Aplikacja mobilna mSpeed to nowe narzędzie wdrożone przez Pocztę Polską, umożliwiające rejestrację i śledzenie informacji o przebiegu transportu ładunków paletowych w czasie rzeczywistym.

mSpeed – tak nazywa się nowa aplikacja, którą Poczta Polska sprofilowała specjalnie pod obsługę rosnącego wolumenu przesyłek paletowych, aby zapewnić swoim klientom sprawniejszą koordynację przeprowadzanych operacji logistycznych. Jest to aplikacja na telefon komórkowy lub tablet, dedykowana kierowcom realizującym odbiory i doręczenia przesyłek paletowych. Program umożliwia rejestrację i śledzenie informacji o przebiegu transportu ładunków w czasie rzeczywistym. Obsługuje kontekstową komunikację spedytora z kierowcą w zakresie realizowanych zadań.

Zobacz: Poczta Polska ostrzega przed oszustwami związanymi z obsługą celną przesyłek spoza UE
Zobacz: Poczta Polska startuje z testami technologii RFID

mSpeed to najnowsze rozwiązanie Poczty Polskiej w zakresie obsługi logistycznej rosnącego wolumenu przesyłek paletowych. Wdrożyliśmy je z myślą o współpracujących klientach, aby ułatwić im proces dystrybucji ładunków gabarytowych. Planujemy stały wzrost technologiczny, w kierunku jeszcze efektywniejszej obsługi operacji związanych z transportem paletowym.

– powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej

Urządzenie mobilne, na którym działa aplikacja mSpeed, przypisane jest do kierowcy, a nie do konkretnego auta. Pozwala to na włączenie w proces logistyczny zarówno stałych przewoźników, jak i jednorazowych podwykonawców. Dzięki aplikacji mSpeed, kierowca w czasie rzeczywistym przyjmuje zadania i rejestruje oraz aktualizuje poszczególne etapy ich realizacji, w tym: załadunek i rozładunek palet, statusy odbioru i dostawy z uwzględnieniem anomalii, skany oraz zdjęcia dokumentów potwierdzających realizację dostawy oraz wcześniej zdefiniowane obowiązkowe raportowanie wykonywanych czynności. Dyspozytor ma możliwość lokalizacji kierowcy w trakcie obsługi rejonu, pozostając z nim w stałym kontakcie poprzez wbudowany do aplikacji komunikator.

Zobacz: Yanosik i funkcje, których możesz nie znać
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 57 nie na Mistrzostwa Europy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Poczta Polska

Źródło tekstu: Poczta Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu