DAJ CYNK

Oppo wprowadza ColorOS 11 bazujący na Androidzie 11

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 4598

Oppo wprowadza ColorOS 11 bazujący na Androidzie 11

Oppo będzie jednym z pierwszym producentów z nakładkową wersją Androida, który udostępni jego najnowszą wersję – 11. Już za kilka dni nastąpi premiera nowej edycji interfejsu Oppo – ColorOS 11, który bazuje na Androidzie 11.

Zobacz: Android 11 w finalnej wersji dostępny dla pierwszych smartfonów

Oppo zapowiada już wielką premierę swojego nowego interfejsu – odbędzie się ona 14 września o godzinie 11:00 w formie transmisji internetowej i będzie ją można oglądać na przykład na YouTube. Wtedy też producent pochwali się wszystkimi nowościami w ColorOS 11. Na razie jednak niewiele wiadomo o zmianach, jakie przewidział chiński producent wraz z implementacją Androida 11. Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się też prezentacja ColorOS 11 dla prasy, na której będzie także obecna redakcja Telepolis, wtedy też producent powinien przedpremierowo uchylić rąbka tajemnicy.

O zaletach systemu ColorOS 11 mogą się już teraz przekonać pierwsi posiadacze smartfonów Oppo. Wczoraj producent rozpoczął wysyłkę wersji beta swojego nowego oprogramowania dla wybranych smartfonów: Find X2, Find X2 Pro, Reno3 i Reno3 Pro. Dostęp do aktualizacji otrzymają jedynie ci użytkownicy, którzy zgłosili się do programu testów beta. Oppo rozpoczęło akcję rekrutacji przedwczoraj, jednak w tej chwili już nie można do niej przystąpić.  Pierwsze testy bety ColorOS 11 odbywały się jeszcze przed wakacjami.

Zobacz: Oppo ColorOS na Androidzie 11 w wersji beta już w czerwcu. Jakie modele?
Zobacz: Oppo F17 Pro pojawi się poza Indiami jako Oppo A93

Wraz z oficjalną prezentacją 14 września Oppo ma udostępnić ColorOS 11 dla większej grupy użytkowników, ale wszystko wskazuje, że wciąć będzie to wersja beta.   

Obecna wersja nakładki Oppo to ColorOS 7.2, bazująca na Androidzie 11. Żeby ujednolicić swoją numerację z wersjami Androida, producent zdecydował się przeskoczyć od razu do wydania ColorOS 11.

Zobacz: Już jest! Oppo Watch z Wear OS i Google Pay w końcu dotarł do Polski
Zobacz: Oppo A53 po cichu pojawił się w przedsprzedaży

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu