DAJ CYNK

Google Photos: nowe funkcje w edytorze zdjęć już wprowadzone

Henryk Tur

Aplikacje

Google pokazało wczoraj smartfony Pixel, ale oprócz tego zaprezentowało nowości również z innych dziedzin swojej działalności. Jedną z nich są nowe funkcje edytora w Zdjęciach Google na Androida.

Edytor w Zdjęciach jest doskonale znany wszystkim osobom korzystającym z tej usługi Google, a teraz ma być jeszcze bardziej praktyczny. Pierwszą nowością jest sugerowanie użytkownikowi poprawek dotyczących jasności zdjęcia oraz jego stabilizacji. Jak chwali się Google, krzywe zdjęcia oraz niedoświetlone obrazy wykrywane są dzięki zastosowaniu algorytmów uczenia maszynowego. W zakładce "Sugestie" pojawiają się odpowiednie narzędzia do zmian, które można wykorzystać w celu ulepszenia fotografii. Użytkownicy telefonów Pixel otrzymają na wyłączność kilka dodatkowych rozwiązań w tym obszarze - są to dedykowane narzędzia do poprawiania konkretnych rodzajów zdjęć, jak krajobrazy czy portrety. Poprawki mogą być wykonywane automatycznie lub ręcznie - wybór należy do użytkownika.

Zobacz: Google Wiadomości - kategoryzowanie treści pojawi się wkrótce (prawdopodobnie)

Druga nowość to funkcja "Portrait Light". Jak sugeruje to jej nazwa, służy do poprawek oświetlenia na zdjęciach portretowych. Tu również wykorzystane jest uczenie maszynowe, dzięki czemu można dokonywać optymalizacji zdjęć. Niestety - jak na razie będzie to funkcja dostępna tylko dla użytkowników nowych smartfonów z serii Pixel.

Google zaczęło rozprowadzanie nowej wersji Zdjęć już dzisiaj - jeśli korzystasz ze smartfona z Androidem, zaktualizuj Zdjęcia, aby móc korzystać z możliwości poprawek zdjęć.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google, Neowin

Źródło tekstu: Google, Neowin