DAJ CYNK

Co nowego przyniesie Android 11? Beta przypadkiem została udostępniona

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 10270

Android 11 beta dostępny na Pixelach

Android 11 w wersji beta został przypadkowo udostępniony dla niektórych modeli telefonów Google Pixel. Dzięki temu poznaliśmy sporo nowości, jakie pojawią się w kolejnej wersji systemu Google.

Android 11 miał zostać zaprezentowany w pierwszym tygodniu czerwca, ale wydarzenie zostało przesunięte. Google nie podał powodów. Wiemy za to, że na niektóre modele smartfonów Google Pixel została udostępniona wersja beta Androida 11. Prawdopodobnie przez przypadek.

Co nowego w becie Androida 11?

Dostępność bety Androida 11 pokazuje sporo nowości, których nie było w starszych kompilacjach deweloperskich. Na pierwszy rzut oka widać, że będzie można zmienić kształt ikon aplikacji. Nowe kształty, proponowane przez Google, są dość nietypowe. Asymetryczne jajko wygląda zachęcająco, pewnie znajda się amatorzy ośmiokątów, ale ostatni jest, delikatnie mówiąc, dziwny.

Android 11 beta – nowe kształty ikon

Nowe menu zasilania da więcej mocy włącznikowi. Przycisk „Power” będzie nam służył do zupełnie nowych zadań. Będzie można uruchomić w ten sposób dodatkowe menu z kontrolkami telefonu. Skorzystamy z niego, gdy pojawią się aplikacje używające nowego API Controls.

Zobacz: Android 11 – co nowego? Zobacz, co szykuje Google

Tu wyłączymy też obsługę kart płatniczych i kluczy zbliżeniowych. Dzięki zrzutom ekranu Mishaala Rahmana poznaliśmy też możliwości gestów w Androidzie 11.

Nowe ustawienia Androida 11 beta

Ponadto w ustawieniach Androida 11 będzie można globalnie włączyć lub wyłączyć „bąbelki” – powiadomienia w formie znanej między innymi z Facebook Messengera.

Zobacz: EMUI 11 z Androidem 11? Tak, Huawei już nad tym pracuje

W opcjach deweloperskich zaś można włączyć media resumption – możliwość umieszczenia kontrolek odtwarzacza na pasku ze skrótami ustawień. Ten pomysł wiedzieliśmy już w kompilacjach deweloperskich. nie będę narzekać, jeśli trafi do stabilnego Androida 11.

W ustawieniach sieciowych można włączyć generowanie losowego adresu MAC dla modułu Wi-Fi. To pozwoli zadbać o bezpieczeństwo w ogólnodostępnych sieciach. Identyfikacja urządzenia będzie dzięki temu utrudniona.

Android 11 – opcje deweloperskie

Niestety nadal nie wiemy, kiedy Android 11 zostanie udostępniony dla szerszego grona testerów. Trudno powiedzieć, kiedy nowy system wyląduje na telefonach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: @MishaalRahman

Źródło tekstu: XDA, @MishaalRahman

Przewiń w dół do następnego wpisu