DAJ CYNK

ChatGPT z ważną zmianą. Teraz łatwiej z niego skorzystać

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Aplikacje

ChatGPT stał się znacznie łatwiej dostępny. OpenAI umożliwiło korzystanie z aplikacji bez zakładania konta.

Nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby w tym momencie, czym jest ChatGPT. Popularny model językowy szturmem wdarł się do świadomości internautów w 2022 roku i od tamtej cieszy się dużą popularnością. Z pewnością pomogło w tym to, że jego oficjalna implementacja oferowana przez OpenAI była dostępna całkowicie za darmo - przynajmniej w swojej podstawowej wersji. Żeby jednak z niej skorzystać, konieczne było posiadanie dedykowane konta.

ChatGPT dla każdego - nie trzeba mieć konta

Od 1 kwietnia 2024 OpenAI postanowiło jednak zrezygnować z opisanego ograniczenia. Od teraz z ChatGPT będzie mógł skorzystać każdy - także użytkownicy niezalogowani. 

Co warto podkreślić, ChatGPT dla użytkowników niezalogowanych ma pewne ograniczenia, które mają ograniczyć potencjalne nadużycia. Po pierwsze, skorzystać można wyłącznie z modelu ChatGPT 3.5, a nie nowszej wersji 4.0. Dodatkowo zablokowana została możliwość generowania obrazów oraz zbanowano niektóre frazy. Restrykcji można się pozbyć logując się na swoje konto oraz - w przypadku bardziej zaawansowanych funkcji - wykupując dostęp do płatnej wersji modelu.

Warto dodać, że nie jest to jedyna zmiana, która czeka na użytkowników ChatGPT. Drugą nowością, być może nawet bardziej istotną, jest możliwość zaznaczenia, że nie chcemy, by nasza konwersacja była wykorzystywana na potrzeby dalszego trenowania modelu.

Nowości będą udostępniane stopniowo kolejnym użytkownikom, jednak docelowo będą mogli z nich skorzystać wszyscy.

Zobacz: Nest z dużą nowością, w tle ChatGPT
Zobacz: ChatGPT pisze prace za studentów? Rząd już się za nich zabrał

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: OpenAI, Engadget