DAJ CYNK

Apple Watch Ultra jako komputer nurkowy. Umożliwia to apka Oceanic+

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra to najbardziej zaawansowany model zegarków firmy Apple. Od teraz zyskuje nową funkcję, która pozwala na wykorzystanie go jako niemal profesjonalnego komputera nurkowego.

Firma Apple poinformowała o wprowadzeniu do App Store aplikacji Oceanic+, która zmienia zegarek Apple Watch Ultra w komputer nurkowy. Apka powstała we współpracy z firmą Huish Outdoors, specjalizującej się w takim sprzęcie. 

Dzięki Oceanic+ posiadacze Apple Watcha Ultra będą mogli rekreacyjnie nurkować z akwalungiem na głębokość do 40 metrów. Apple podkreśla, że w smartwatchach takie możliwości były dotąd nieosiągalne. Wytrzymałość tego modelu na zanurzenie jest jednak większa – producent deklaruje wodoszczelność na poziomie nawet 100 metrów (WR100).

Nowa aplikacja wykorzystuje głębokościomierz i czujnik temperatury wody w Apple Watchu Ultra. Podwodnymi atutami zegarka są także: wytrzymała, ale lekka koperta ze stopu tytanu i płaskie szafirowe szkło kryjące wyświetlacz o jasności sięgającej do 2000 nitów. Takie parametry gwarantują, że odczyty z aplikacji będą widoczne nawet po dużym zanurzeniu.

Apple Watch Ultra Oceanic Plus

Aplikacja Oceanic+ zapewnia najważniejsze funkcje zarezerwowane dotąd dla profesjonalnych komputerów nurkowych. Można ją tak skonfigurować, by się od razu uruchamiała z głównego ekranu Apple Watcha Ultra po naciśnięciu przycisku, z którego można też korzystać pod wodą. Obsługę aplikacji podczas nurkowania ułatwia także koronka zegarka, pozwalająca przewijać ekrany czy menu. 

Interfejs aplikacji został tak zaprojektowany, by dostarczyć podczas nurkowania najważniejszych wskazówek, w tym takich, czy należy się wynurzyć, zatrzymać czy zejść głębiej. Nurek informowany jest o nowych komunikatach za pomocą wibracji, wyczuwalnej na nadgarstku nawet przez piankę o grubości 7 mm. 

Apple Watch Ultra Oceanic Plus

Korzystając z planera w aplikacji na sparowanym smartfonie, użytkownik może określić najważniejsze parametry nurkowania, np. czas, głębokość czy zastosowaną mieszankę w butli. Dzięki tym danym aplikacja Oceanic+ określi czas na dekompresję podczas wynurzania się. Planer uwzględnia też takie czynniki jak pływy, temperatura wody, a nawet udostępniane przez innych nurków informacje o aktualnej przejrzystości i prądach.

Apple Watch Ultra Oceanic Plus

Po zakończeniu nurkowania aplikacja Oceanic+ zaprezentuje na wyświetlaczu Apple Watcha Ultra najważniejsze dane aktywności, w tym współrzędne miejsca zanurzenia i wynurzenia, a także podsumowanie profilu nurkowania. Dodatkowe statystyki można przejrzeć na iPhonie – mapę z miejscem zanurzenia i wynurzenia czy wykresy przedstawiające głębokość, temperaturę, tempo wynurzania i limity bezprzystankowe.

Apple Watch Ultra Oceanic Plus

Aplikacja Oceanic+ dla zegarka Apple Watch Ultra dostępna jest bezpłatnie w App Store, jednak oferuje ograniczony zakres funkcji. Pełnia możliwości wymaga wykupienia planu – miesięcznego za 9,99 USD lub rocznego za 79,99 USD.

Zobacz: Samsung Galaxy Watch4 i Watch5 zaskakują dokładnością pomiarów
Zobacz: Huawei Watch D – przetestowaliśmy zegarek z pomiarem ciśnienia i EKG

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple

Źródło tekstu: Apple

Przewiń w dół do następnego wpisu