DAJ CYNK

Apple potwierdza: iPadOS 16 spóźni się na premierę iOS 16

Marian Szutiak

Aplikacje

Apple iPadoOS 16 opóźnienie iOS 16

Firma Apple potwierdziła właśnie, że premiera systemu iPadOS 16 się opóźni i nastąpi około miesiąca po systemie iOS 16. Wszystko przez funkcję, która odróżnia od siebie oprogramowanie dla iPadów i iPhone'ów.

Na początku sierpnia pojawiły się plotki, że w tym roku Apple po raz pierwszy oddzieli premierę nowej wersji systemu iPadOS od wydania oprogramowania iOS. Zgodnie z nimi, iPadOS 16 w finalnej wersji zostanie wydany mniej więcej miesiąc po systemie do iPhone'ów. Teraz zostało to potwierdzone przez giganta z Cupertino.

Zobacz: Apple. Pobierzesz nową aktualizację? Stracisz ważną funkcję
Zobacz: iOS 16. Czy twój iPhone go dostanie? Co z Apple Watch, iPadem i Makiem?

iPadOS opóźniony przez jedną funkcję

Serwis TechCrunch.com uzyskał oświadczenie od firmy Apple, w której potwierdziły się wcześniejsze plotki na temat opóźnienia premiery systemu iPadOS 16. Co więcej, do użytkowników trafi od razu finalna wersja tego oprogramowania z oznaczeniem 16.1. W międzyczasie iPadOS 16.1 w wersji beta trafił do programistów.

To szczególnie ważny rok dla iPadOS. Jako własna platforma z funkcjami zaprojektowanymi specjalnie dla iPada, mamy elastyczność w dostarczaniu iPadOS według własnego harmonogramu. Tej jesieni iPadOS będzie dostarczany po iOS, w wersji 16.1, w bezpłatnej aktualizacji oprogramowania.

– napisała firma Apple

Późniejsza premiera systemu iPadOS 16 w stosunku do iOS 16 jest podobno spowodowana problemami z Stage Managerem. To nowa funkcja wielozadaniowości, która będzie dostępna tylko na iPadach z układami Apple M.

Brak synchronizacji przy premierze nowych systemów iOS oraz iPadOS nie oznacza oczywiście, że ta synchronizacja nie wróci później. Jak sugerują niektóre źródła, razem z iPadOS 16.1 zadebiutuje również iOS 16.1.

Zobacz: iOS 16 bez kupowania iPhone’a? Tak, możesz to mieć!
Zobacz: iPhone 14 zbliża się wielkimi krokami. Znamy nową datę premiery

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Mr.Mikla / Shutterstock.com

Źródło tekstu: techcrunch.com