DAJ CYNK

Vivo zapowiada aktualizacje do Androida 11. Jakie modele i kiedy?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 2863

Vivo zapowiada aktualizacje do Androida 11. Jakie modele i kiedy?

Po wejściu do Europy firma Vivo robi wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony i zjednać sobie nowych użytkowników. Producent zapowiada planowaną aktualizację Androida 11 dla wszystkich dostępnych u nas modeli.

Najnowsza edycja systemu Google, Android 11, została wprowadzona we wrześniu 2020 r. Zapewnia lepszą ochronę danych i obejmuje wiele nowych funkcji, usprawniających korzystanie ze smartfonów.

Zobacz: Android 12 pozwoli na aktualizacje systemowe za pomocą Sklepu Google Play

Vivo jest jednym z pierwszych producentów smartfonów, którzy dostarczą aktualizację do Androida 11. We wrześniu Vivo udostępniło zewnętrznym programistom wersję Android 11 Developer Preview. Z kolei na początku października firma wprowadziła modele z systemem Android 11 w różnych regionach świata, umożliwiając jednocześnie aktualizację urządzeń dostępnych na rynkach.

Zobacz: Vivo zmieni Funtouch OS na Origin OS

Pierwsze produkty vivo, które trafiły na europejski rynek, mają oprogramowanie FuntouchOS, czyli opracowaną przez Vivo wersją systemu bazującą na Androidzie 10. To nieco inna wersja w porównaniu z systemem oferowanym na rynkach krajów Azji i Pacyfiku. Jak wyjaśnia producent, decyzję podjęto na podstawie dogłębnego badania zachowań i preferencji użytkowników w Europie. 

Vivo zapowiada aktualizacje do Androida 11. Jakie modele i kiedy?

Niedawno firma Vivo zaproponowała nową, minimalistyczną wersję systemu operacyjnego o nazwie Origin OS, która ma docelowo zastąpić FuntouchOS. Z zapowiedzi producenta wynika, że nie będzie ona jednak instalowana w europejskich smartfonach. 

Pierwsze aktualizacje do Androida 11  będą dostępne na przełomie listopada i grudnia. Na początek zaktualizowane zostaną urządzenia Y70, a następnie X51 5G, Y20s i Y11s.

Zobacz: Tak będą wyglądały Vivo X60 i X60 Pro
Zobacz: Smartfony Vivo na wyłączność w Play. W sumie cztery modele, w tym dwa z prezentami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu