DAJ CYNK

Strajk w Pyszne.pl. Żądają podwyżek, firma nieugięta

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Strajk w Pyszne.pl. Żądają podwyżek, firma nieugięta

Kurierzy Pyszne.pl ponownie strajkują. Zamawianie jedzenie w kilku miastach w Polsce może być mocno utrudnione.

Kilka tygodni temu kurierzy Pyszne.pl strajkowali niemal w całej Polsce. Domagali się wtedy wyższych stawek oraz wyrównania premii we wszystkich miastach (w większych aglomeracjach dostawcy mieli lepsze warunki). Inicjatywa nie przyniosła oczekiwanych skutków, więc dzisiaj (3 lutego) kurierzy powtarzają strajk — pisze Business Insider.

Strajk kurierów Pyszne.pl

Pyszne.pl podobno obiecało kurierom przeliczenie budżetu w zakresie wynagrodzeń. Na odpowiedź pracownicy mieli czekać do końca stycznia. Ta jednak nie przyszła, stąd też pomysł, aby strajk powtórzyć. Trudności z zamówieniem mogą mieć między innymi klienci w Bydgoszczy, Poznaniu, Gdyni czy też Warszawie.

Pyszne.pl nie zgadza się ze stwierdzeniami pracowników oraz reprezentującej ich Konfederacji Pracy. Firma zapewnia, że odniosła się do stawianych postulatów.

W listopadzie 2022 r. podjęliśmy decyzję o podniesieniu stawki bazowej wynagrodzenia z 19,70 zł/h brutto do poziomu 23,50 zł/h brutto dla wszystkich kurierów, niezależnie od czasu trwania umowy, czy liczby przepracowanych godzin, przy jednoczesnym wyłączeniu stawki progresywnej (nazywanej »dodatkiem stażowym«). Chcemy wszystkich kurierów i kurierki, którzy niezależnie od stażu wykonują takie same zadania, traktować w jednakowy sposób. Wprowadzona zmiana wpłynęła pozytywnie na wynagrodzenie 91 proc. współpracujących z nami kurierów (dane z listopada 2022). Obecnie nie planujemy kolejnych zmian w zakresie stawki podstawowej.

- informuje Pyszne.pl

Dodatkowo Pyszne.pl twierdzi, że wprowadzenie dodatku 2 zł za godzinę za pracę w weekendy oraz dni ustawowo wolne byłoby nieuczciwe, ponieważ praca dostawcy jest elastyczna. Część osób może pracować tylko w weekendy, a część tylko w tygodniu, więc byłoby to — zdaniem firmy — niesprawiedliwe.

Zobacz: Lidl wyprzedaje akumulatory. Kupisz za ułamek ceny

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: tomeqs / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Business Insider

Przewiń w dół do następnego wpisu