DAJ CYNK

Warszawski przekręt. Wyniósł z pracy sprzęt wart fortunę

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Warszawski przekręt. 46-latek wyniósł z pracy sprzęt wart fortunę

46-latek z Warszawy okradał z laptopów własnego pracodawcę. Niewykluczone, że zarzuty wobec niego zostaną rozszerzone.

Policjanci ze Śródmieścia (Warszawa) zatrzymali 46-latka podejrzewanego o kradzież laptopów z firmy, w której pracował. Mężczyzna od kilku miesięcy wynosił komputery z firmy, a następnie sprzedawał je w lombardach.

Kradł laptopy z firmy

Na razie 46-latkowi postawiono zarzut kradzieży 23 laptopów, ale funkcjonariusze podejrzewają, że to jedynie kropla w całym morzu skradzionych komputerów. Sam mężczyzna przyznał się do 100 kradzieży. Dodatkowo, w firmie, która padła ofiarą kradzieży, przeprowadzono remanent, który wykazał brak aż 266 laptopów.

Warszawa. To zrobił w pracy. Nie wiedział, że jest monitorowany

Mężczyzna był w firmie odpowiedzialny między innymi za wydawanie sprzętu pracownikom. Prawdopodobnie codziennie pakował jeden z komputerów do własnej torby i w drodze do domu sprzedawał je w lombardzie. Policjantom udało się odzyskać 32 laptopy wraz z akcesoriami.

Sprawa jest rozwojowa, co oznacza, że zarzuty wobec 46-latka mogą zostać rozszerzone. Na ten moment straty oszacowano na ok. 100 000 zł, a mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży. Jako że działał czynem ciągłym, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz: Nie opłaca się okradać Apple. On jest tego żywym dowodem
Zobacz: Google sądził, że złapał zboczeńca. Wyszła megawpadka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Policja

Źródło tekstu: Policja