DAJ CYNK

Microsoft dostarczy gogle HoloLens amerykańskiej armii

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Wydarzenia

Microsoft dostarczy gogle HoloLens armii

Firma Microsoft wygrała przetarg na dostarczenie amerykańskiej armii gogli AR. Łączna wartość kontraktu na przestrzeni 10 lat ma przekroczyć 21 miliardów dolarów.

W ramach wygranego przez Microsoft przetargu gigant z Redmond ma dostarczyć amerykańskiej armii ponad 120 000 sztuk gogli rzeczywistości rozszerzonej. Mają one bazować na goglach HoloLens, jednak będą  zmodyfikowane na potrzeby wojska. Łączna wartość kontraktu ma wynieść 21,9 miliardów dolarów, czyli ok. 85,5 miliardów złotych.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Microsoft pracuje z amerykańską armią. Półtorej roku temu firma wygrała przetarg na dostarczenie Pentagonowi usług chmurowych o łącznej wartości sięgającej 10 miliardów dolarów. Ma też na koncie kontrakt o wartości 480 milionów dolarów na dostarczenie prototypowej wersji gogli AR.

Jak informuje CNBC, część pracowników sprzeciwia się zacieśnieniu związków Microsoftu z armią. Jeszcze kilka tygodni przed rozstrzygnięciem przetargu wyrazili oni swoje zastrzeżenia w otwartym liście do kierownictwa firmy, nawołując do porzucenia projektu.

Zobacz: Microsoft chce kupić Discorda. Na stole leży kilka miliardów dolarów
Zobacz: Pokemon Go w wersji VR? Microsoft zaprezentował nowe demo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: CNBC