DAJ CYNK

x-kom robi fikołki. Jaś Kapela wywalony

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

x-kom robi fikołki. Jaś Kapela wywalony

Sklep x-kom najpierw zatrudnił do swoich reklam kontrowersyjnego Jasia Kapelę, a teraz wycofuje materiały z jego udziałem i przeprasza.

Sklep x-kom nagrał nietypową reklamę z okazji Black Friday. Krótki horror o nazwie "Czarny piątek" opowiada o grupie influencerów, którzy wybierają się na wspólny wyjazd za miasto. Na miejscu wszystkie sprzęty elektroniczne zaczynają szaleć.

Scenariusz do klipu napisał kontrowersyjny Jaś Kapela. Był też jednym z głównych bohaterów. Premiera była zaplanowana na dzisiaj, czyli czwartek 25 listopada. Film właśnie został wycofany.

Jaś Kapela wywalony z reklamy x-kom

x-kom wycofuje film z Jasiem Kapelą

Sklep poinformował, że rezygnuje z czwartkowej premiery filmu "Czarny piątek". Za tą decyzją stoi błędny wybór Jasia Kapeli jako jednego z aktorów.

Zaplanowana na czwartkową noc premiera filmu „Czarny piątek” została odwołana. Powodem tej decyzji jest błędny wybór, przez nas, jednego z uczestników projektu. Decyzja o zaangażowaniu Jasia Kapeli była nieprzemyślana i niepoparta wystarczającą analizą. Działania i idee, które prezentuje Jaś Kapela, są sprzeczne z wartościami naszej firmy i stanowczo się od nich odcinamy. Obiecujemy, że wprowadzimy zmiany, które uniemożliwią wystąpienie podobnej sytuacji w przyszłości. Bierzemy odpowiedzialność za nasz błąd. Przepraszamy.

- czytamy w oświadczeniu x-kom.

Nie można wykluczyć, że była to od początku zaplanowana akcja. Najpierw sklep poinformował o nagraniu klipu z kontrowersyjnym Kapelą, a teraz go wycofuje, licząc na dodatkowy rozgłos.

Zobacz: Play ma dość awantur. Rezygnuje z Kurdej-Szatan

Na sklep wylał się hejt

Nawet jeśli marketingowcy x-komu okazali się aż tak przebiegli, to wątpię, że spodoba się to klientom. Ale może dewiza "nieważne jak mówią, ważne, żeby mówili" nadal jest prawdziwa.

Widziałem ile nienawiści i hejtu to wywołało. Znowu jestem artystą cenzurowanym, moja legenda się buduje. Przeliczyli się z żartem. Mieli nadzieję na kontrowersje, ale które zostaną odebrane, jako zabawne. Zamiast tego reakcja była poważna.

- powiedział Kapela w rozmowie z Press.pl.

Jaś Kapela to kontrowersyjny aktywista o lewicowych poglądach. Zrobiło się o nim głośno przede wszystkim za sprawą jego występu w Hejt Parku na Kanale Sportowym.

W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim Kapela nie wypadł najlepiej. Nieważne czy ktoś się z jego poglądami zgadza, czy nie, to publicysta zaprezentował się po prostu źle. Szczególnie wypominane jest mu wzięcie pieniędzy na wizji, chociaż wcześniej krytykował konsumpcjonizm i pędzenie za zarobkami.

W styczniu Kapela ma się zmierzyć w klatce MMA z Ziemowitem Kossakowskim na gali MMA VIP, organizowanej przez Marcina Najmana.

Zobacz: Polacy na podsłuchu. Ruszyła kampania z ostrzeżeniami
Zobacz: Numer 222571145 znów wydzwania. Odbierz, albo zapuka policja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: x-kom, CC-BY SA 4.0 (Adrian Tync)

Źródło tekstu: x-kom, press.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu