DAJ CYNK

To koniec tanich SSD. Nadciąga kryzys

Przemysław Banasiak

Wydarzenia

dysk-ssd-podwyzka-cen-kryzys-nand

Nie mamy dobrych wieści dla osób składających nowy zestaw komputerowy. Kolejne źródła potwierdzają, że czasy rekordowo tanich SSD dobiegają końca.

 

W ubiegłym tygodniu na łamach Telepolis informowaliśmy Was, że szykują się podwyżki cen SSD. Źródłem tej informacji była tajwańska gazeta Unity Daily News, która przekazała, że Samsung będzie zwiększał ceny za swoje kości pamięci co kwartał. Mowa o jednym z największych producentów NAND na rynku.

Planowałeś kupno SSD? W takim razie nie ma na co czekać!

Te złe wieści zdaje się potwierdzać inna z dużych i znanych firm. Phison, czołowy producent kontrolerów do nośników półprzewodnikowych, twierdzi, że szykuje się kryzys na rynku kości pamięci. Wszystko z powodu nadciągającego niedoboru materiałów potrzebnych do produkcji układów NAND.

Nie są to puste słowa, bowiem Phison aktualnie dokonuje sporych przedpłat u swoich partnerów, by zagwarantować sobie dostawy kości pamięci. Warto też pamiętać, że producenci tacy jak Samsung, Micron i WD/Kioxia ograniczyli już znacznie produkcję NAND w ostatnich miesiącach.

To koniec tanich SSD. Nadciąga kryzys

Nośniki SSD były od dobrego roku rekordowo tanie. Jednak osoby uważnie obserwujące rynek podzespołów komputerowych z pewnością już zauważyły, że w ostatnich tygodniach można obserwować wzrosty cen. Co więcej część najpopularniejszych i najtańszych dysków jest aktualnie zupełnie niedostępna.

Zobacz: AMD wypina się na graczy. To koniec tych kart graficznych
Zobacz: LG pokazało dwa olbrzymy. Nie tylko gracze będą zadowoleni

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis / Przemysław Banasiak, Ceneo

Źródło tekstu: DigiTimes, oprac. własne