DAJ CYNK

Fatalne wieści dla pracowników Amazon. Pracę straci mnóstwo ludzi

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Fatalne wieści dla pracowników Amazon. Pracę straci mnóstwo ludzi

Amazon zapowiedział kolejne już zwolnienia grupowe. Oberwie się też Twitchowi.

Amazon planuje dalsze oszczędności. Niestety, ich ofiarami padną pracownicy firmy. Zapowiedziano kolejne, grupowe zwolnienia. Oberwie się też Twitchowi, który należy do Amazona.

Amazon szykuje ogromne zwolnienia

Amazon zapowiedział, że w najbliższych tygodniach pracę straci około 9 tys. ludzi. Będą to osoby zatrudnione główne w Amazon Web Services, działach Technology Solutions i People Experience, reklamie oraz Twitchu. W tym ostatnim zwolnionych ma być około 400 osób.

Zwolnienia mają za zadanie zmniejszyć koszty działalności firmy. Nie jest to pierwsza tego typu redukcja zatrudnienia. W ciągu kilku miesięcy pracę w Amazonie straci w sumie aż 27 tys. osób, bo już wcześniej zapowiedziano zwolnienie 8 oraz 10 tys. pracowników.

Ze względu na niepewną gospodarkę, w której żyjemy, oraz niepewność, która istnieje w najbliższej przyszłości, zdecydowaliśmy się bardziej usprawnić nasze koszty i liczbę pracowników.

- napisał do pracowników Andy Jassy, CEO Amazona.

Co gorsze, zapowiedziana redukcja zatrudnienia nie musi być ostatnią. Amazon cały czas analizuje swoją działalność, więc niewykluczone, że pracę straci jeszcze więcej osób.

Zobacz: Amazon szykuje nową usługę. Elon Musk jej nie polubi
Zobacz: Amazon wchodzi na rynek sprzętu komputerowego. Jest tanio

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Hadrian / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Mashable