DAJ CYNK

Amazon oficjalnie wchodzi do Polski!

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 38607

Amazon oficjalnie w Polsce!

Amazon oficjalnie rozpoczął prace nad polską wersją swojego sklepu. Potwierdził to Alex Ootes, wiceprezes Amazon ds. rozwoju w Unii Europejskiej.

Stało się to, o czym mówiło się od wielu lat. Amazon oficjalnie rozpoczął prace nad uruchomieniem polskiej wersji największego sklepu internetowego na świecie.

Kiedy Amazon w Polsce?

Informacja o polskiej wersji Amazona została oficjalnie potwierdzona przez Alexa Ootesa, który w amerykańskiej firmie odpowiada za rozwój w Unii Europejskiej.

Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok. Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej – niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie – z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce.

- powiedział Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon.

Na ten moment nie wiemy, kiedy dokładnie zostanie uruchomiona polska wersja Amazona. To tylko moje przypuszczenia, ale prawdopodobnie premiera odbędzie się jeszcze w 2021 roku, chociaż poczekamy na nią kilka miesięcy. Natomiast już teraz polscy sprzedawcy, którzy chcą dodać swoje produkty do Amazona, mogą rejestrować swoje konta sprzedażowe w języku polskim na stronie: sell.amazon.pl.

Sama firma działa w naszym kraju już od 2014 roku. W Polsce mieści się aktualnie aż dziewięć centrów logistycznych w: Sadach, Sosnowcu, Kołbaskowie, Bielanach Wrocławskich (dwa), Pawlikowicach, Łodzi, Okmianach oraz Gliwicach. Oprócz tego Amazon ma w Gdańsku Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii. W tym roku uruchomione zostanie też 10. centrum w Świebodzinie.

Zobacz: Amazon w Polsce - odwiedziliśmy trzy centra logistyczne amerykańskiego giganta
Zobacz: Z Żabką możesz wspierać WOŚP. Wymień żappsy na cegiełki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PAP

Przewiń w dół do następnego wpisu