DAJ CYNK

Windows 10: Twój telefon otrzymuje nowe funkcje

Henryk Tur

Windows

Od momentu pierwszego zaprezentowania aplikacji "Twój telefon" - co miało miejsce w roku 2018 - aplikacja ta jest cały czas rozwijana i trzeba przyznać, że stała się naprawdę praktycznym rozwiązaniem. A co nowego przynosi najnowsza aktualizacja?

Twój telefon umożliwia dostęp do zawartości smartfona (wymagany Android 7 lub wyższy), czyli zdjęć i filmów, powiadomień, kontaktów, wiadomości tekstowych, umożliwia także rozmowy za pomocą komputera (w desktopach wymagany jest wówczas mikrofon). Można także sprawdzić poziom naładowania baterii - wystarczy najechać kursorem na jej ikonkę. Jest to wygodne zwłaszcza, gdy chce się wyczyścić pamięć urządzenia oraz po prostu sprawdzić, co właściwie w niej przechowujemy. Nowe funkcje, które pojawiają w świeżej aktualizacji, dają dodatkowe możliwości. Główna to kasowanie zdjęć w pamięci smartfona podczas przeglądania ich na komputerze. Przypomnę, że obecnie każde zdjęcie można zapisać na komputerze, udostępnić, skopiować lub otworzyć w domyślnej przeglądarce grafiki.

Zobacz także: Windows 10: Panel Sterowania zostanie wchłonięty przez Ustawienia

Kolejna nowość to zarządzanie aplikacjami zainstalowanymi na smartfonie z systemem Android oraz wbudowany launcher aplikacji. Z doniesień z Microsoftu wiemy, że w testach znajduje się możliwość wykonywania połączeń telefonicznych bezpośrednio z wiadomości tekstowych. Inna sprawdzana opcja to wsparcie dla wielu urządzeń w tym samym czasie. Byłoby to bardzo przydatne dla osób korzystających z więcej, niż jednego telefonu. Ale to dopiero przyszłość.

Natomiast te potwierdzone nowości pojawią się w aktualizacji, która wejdzie w życie w ciągu kilku najbliższych dni. Jest ona instalowana automatycznie - nie musisz niczego robić osobiście.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu