DAJ CYNK

Windows 10 otrzyma Wonder Bar, czyli odpowiednik Touch Bar w Apple

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 1903

Wkrótce w systemie Windows 10 może pojawić się Wonder Bar - dodatkowy ekran użytkownika. Niestety, będzie to miało miejsce tylko na urządzeniach dotykowych z dwoma ekranami.

Wonder Bar miał być początkowo rozwiązaniem tylko dla systemu Windows 10X, jednak zdecydowano, że pojawi się także w zwykłej "dziesiątce". A czym jest? To osobny interfejs, który pokaże się po podpięciu klawiatury do wyświetlacza, pozwalając na nowe sposoby interakcji. Znajdziemy w nim między innymi ikonki emoji, historię schowka oraz wyszukiwarkę. Możliwe będzie także uruchamianie wybranych aplikacji UWP. Na pierwszym zrzucie ekranu widzimy klawiaturę, która będzie pojawiać się wraz z interfejsem Wonder Bar.

Jeśli ktoś zna rozwiązanie Apple  - czyli Touchbar - nie sposób nie stwierdzić, że Microsoft mocno się nim zainspirował. Podobne rozwiązanie znajdziemy także w ASUS RIG Zaphyrus Duo 15. Tak czy owak - taki sposób interakcji może okazać się przyjemny dodatkiem, a czy się przyjmie - zobaczymy.

Zobacz także: Windows 10: pokazano proponowane zmiany schowka, Menedżera zadań oraz panel emoji

Z Wonder Bar skorzystają tylko użytkownicy urządzeń dotykowych z Windows 10, natomiast wszyscy będą mieli możliwość używania nowo projektowanego menu Start, Centrum Akcji oraz ulepszonych metod aktualizacji Windows.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Windows Latest

Źródło tekstu: Windows Latest

Przewiń w dół do następnego wpisu