DAJ CYNK

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 – Szybciej, więcej, a do tego dwa ekrany

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 13687

Wiemy już, że laptop gamingowy nie musi być duży i mimo potężnego chłodzenia będzie przenośny. ASUS zrobił coś jeszcze. W modelu ROG Zephyrus Duo 15 zamontował nie tylko układ graficzny NVIDIA MaxQ i potężny procesor Intela, ale też drugi ekran. I wiecie co? Ta konstrukcja jest świetna!

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 należy do rodziny laptopów z „Duo” w nazwie, które wyróżniają się właśnie dwoma ekranami. Jeden duży jest klasycznie na pokrywie, a poniżej, nad klawiaturą, jest mniejszy, szeroki, dotykowy. Kolejna charakterystyczna cecha serii to umieszczony z prawej strony touchpad, który może działać również jako dotykowy blok numeryczny. Z drugiej strony ten model to typowy ROG – ma klawiaturę z podświetleniem RGB, które można ustawić dla pojedynczych klawiszy, oprogramowanie Armoury Crate i jest sprzedawany z zainstalowanym oprogramowaniem do streamowania XSplit Gamecaster. Do tego w promocji dostaniesz obie części gry „Dying Light”, jeśli zarejestrujesz zakup.

Specyfikacja rozkłada na łopatki. W testowanym przeze mnie modelu jest NVIDIA GeForce RTX 2080 Super Max-Q, procesor i9 (Comet Lake) Intela i dwa dyski SSD spięte w RAID. To wszystko, łącznie z dodatkowym ekranem i mechanizmem, który go podnosi, zmieściło się w obudowie o grubości 2 cm! ASUS ROG Zephyrus Duo 15 waży mniej niż 2,5 kg, a ja wciąż nie mogę się nadziwić, że to się udało. ASUS zadbał też o możliwość wymiany niektórych komponentów.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

Ten model zrobił bardzo dobre pierwsze wrażenie. Konstrukcja jest solidna i jak na tę klasę laptopa – kompaktowa. Ekran główny jest doskonałej jakości, a podnoszony mniejszy wygląda bardzo interesująco. Większy ekran ma rozdzielczość 4K. Można kupić wariant tego laptopa z ekranem Full HD, ale… po co. Wersja z Full HD kosztuje 18499 zł. Za 15 tysięcy można mieć wariant z i7 i RTX 2070 Super.

Klawiatura ma przyjemny skok, a Wi-Fi łączy się błyskawicznie. Touchpad mniej mi się podoba, gdyż przyciski pod nim „wpadają” dość głęboko. Mimo tego, po pierwszym uruchomieniu maszyny miałam poczucie obcowania z produktem najwyższej klasy z najlepszymi podzespołami.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

Obecność drugiego ekranu wyraźnie skróciła część laptopa, na której znajduje się klawiatura. Nie można więc oprzeć nadgarstków tuż za klawiaturą. Dlatego w zestawie znajduje się gumowy stopień, który likwiduje różnice poziomów. Podkładka jest ciężka i całkiem wygodna, można ją też łatwo umyć. Na plus muszę zaliczyć też obecność podstawowych portów z tyłu laptopa. Pozwala to podłączyć te peryferia, które będą rzadko odłączane w taki sposób, by można było w ogóle nie widzieć kabli. Gdyby jeszcze gniazdo zasilania tez tam było, byłoby moim zdaniem idealnie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu